O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

10-01-2022

Autor: Monika Faber

PETA atakuje… słynne futrzane czapki Brytyjskiej Gwardii Królewskiej

PETA

Zdaniem PETA, kultowe czapki z niedźwiedziego futra, noszone przez Brytyjską Gwardię Królewską, powinny zostać zastąpione sztucznym futerkiem.

Petycja pojawiła się po tym, jak organizacja połączyła siły z firmą Ecopel produkującą sztuczne futra, aby stworzyć sztuczną czapkę, która według ekologów wygląda i zachowuje się dokładnie tak, jak ta wykonana z prawdziwego futra. Czapki z niedźwiedziej skóry są noszone przez Gwardię Grenadierów, Gwardię Coldstream, Gwardię Szkocką, Gwardię Irlandzką i Gwardię Walijską. Ministerstwo Obrony twierdzi, że nie ma odpowiedniej alternatywy dla ceremonialnego nakrycia głowy i twierdzi, że używane futro jest produktem ubocznym niedźwiedzi zabitych w Kanadzie w celu kontrolowania ich populacji. 

PETA znów walczy z problemem, który sama wymyśliła

„Brytyjska opinia publiczna oczekuje, że rząd PETA czapka gwardia krolewska 02wywiąże się ze swoich zobowiązań w zakresie dobrostanu zwierząt, a to musi obejmować aktualizację czapek Gwardii, aby były wykonane z humanitarnego sztucznego futra, a nie ze skór zabitych niedźwiedzi. Najbardziej znani i najsłynniejsi projektanci na świecie porzucili prawdziwe futro na rzecz sztucznych i nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia, aby Ministerstwo Obrony nie zrobiło tego samego ze swoimi ceremonialnymi nakryciami głowy” – powiedziała dyrektor PETA Elisa Allen.

„Większość Brytyjczyków jest przeciwna futrom, więc nie ma sensu, aby ten kultowy symbol Wielkiej Brytanii nadal był wykonany z prawdziwego futra, zwłaszcza gdy istnieje nieodróżnialne sztuczne futro. MON ma możliwość zachowania estetyki czapki z niedźwiedziej skóry bez okrucieństwa – musi to przyjąć” – przekonuje.

Jednak Ministerstwo Obrony twierdzi, że nie ma odpowiedniej alternatywy dla ceremonialnego nakrycia głowy i twierdzi, że używane futro jest produktem ubocznym niedźwiedzi zabitych w Kanadzie w celu kontrolowania ich populacji. Jeśli resort zgodzi się na apel PETA, zwierzęta i tak zostaną zabite w Kanadzie, a ich futro trafi na śmietnik. Bambinizm w pełnej krasie.

Jakiś czas temu organizacja wyraziła swoje niezadowolenie z drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Aktywiści są oburzeni, ponieważ w produkcji wykorzystano... egzotyczne zwierzęta, takie jak małpy wiewiórki i lemury.

Czytaj też: PETA oburzona… zastawianiem pułapek na nowojorskie szczury

express.co.uk/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023