Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Kaptan twitter swiatrolnika.info youtube swiatrolnika.info
Autor: Monika Faber 08-11-2021 13:31:53

Działaczka DIOZ do rolnika: ”Będziesz ku*wa sam w katuszach zdychał”

DIOZ

Fanpage Centralne Biuro Ochrony Praw Zwierząt opublikował film z interwencji DIOZ na jednej z posesji. Zachowanie działaczki organizacji woła o pomstę do nieba.

Ekolożka atakuje słownie rolnika i grozi mu, że „będzie zdychał w katuszach”. Policjant lub pracownik Inspekcji Weterynarii straciłby za to pracę...

Działaczka DIOZ grozi rolnikowi

Czy tak właśnie powinny wyglądać kontrole pseudoekologów? Fanpage Centralne Biuro Ochrony Praw Zwierząt opublikował film z interwencji DIOZ na jednej z posesji rolnika.

Drodzy rolnicy i hodowcy, za każdym razem wchodzi Wam na teren posesji ynszpektor – niezwłocznie telefony alarmowe w tym Policja. Pamiętajcie – jedynym organem uprawnionym do kontroli dobrostanu waszych zwierząt jest INSPEKCJA WETERYNARYJNA, nikt więcej. Jednakże to nie PSEUDOORGANIZACJOM powołującym się na nieistniejące uprawnienia Policja "asystuje", a udziela wsparcia służbom INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ zgodnie z art. 19 UoIW. Uooz żadnych z takich uprawnień nie nadaje. A teraz Mili Państwo: teatrzyk.

– czytamy na stronie.

Czy tak to powinno wyglądać?

Oto jedna z interwencji z ubiegłego roku w wykonie DIOZ, SZCZYT CHAMSTWA jest porażający. JĘZYK GRYPSERY na równi. Zapraszamy do dyskusji, bo dla nas jest niewyobrażalne, aby w trakcie kontroli do kogokolwiek takim słownictwem godnym obszczymura spod monopolowego operować. Dedykujemy ten kawałek wszystkim, którzy marzą o jakiś "uprawnieniach" dla patusów.

– dodaje fanpage.

To jest język w zastosowaniu "kontrolerów". Państwo sobie wyobrażacie taki bełkot żula w wykonie: Policji albo IW w stosunku do kontrolowanego?

– pyta Centralne Biuro Ochrony Praw Zwierząt.

Czytaj też: Pseudoekolodzy DIOZ zbierają na psa, posługując się fejkowym zdjęciem!

fb/fot.fb

Opublikował:
Monika Faber
Author: Monika Faber
O Autorze
z wykształcenia prawnik, z zamiłowania rolnik. Połączenie tych dwóch profesji pomaga zrozumieć jak wymagające jest dzisiejsze rolnictwo. Jestem dumna z polskiej wsi.
Ostatnio opublikowane artykuły tego autora


Autor: Michał Rybka 28-01-2022 17:36:37

Extinction Rebellion protestują w Zagrzebiu. Chcą dekarbonizacji Chorwacji

Aktywiści Extinction Rebellion protestowali w Zagrzebiu na konferencji poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu Chorwacji.

Do demonstracji doszło w minioną środę na konferencji „Świat energii – bezpieczeństwo energetyczne w erze szybkiej dekarbonizacji”. Zdaniem aktywistów wydarzenie zostało zorganizowane w celu ochrony zysków chorwackich polityków, a nie sprawiedliwej transformacji podczas kryzysu klimatycznego.

Aktywiści: Chorwacja jest w rękach energetycznych oligarchów

„Chcieliśmy wyrazić naszą krytykę – to wydarzenie marnuje czas, a my jako ludzkość, tego czasu już nie mamy. Wystarczy spojrzeć na listę sponsorów – JANAF, INA, First Gas Company, Hydrocarbons Agency, Plinacro… są to wszyscy przedstawiciele brudnego przemysłu kopalnego. Na spotkanie nie zaproszono niezależnych ekspertów. Od razu widzimy, że to wydarzenie zostało zorganizowane w celu ochrony zysków, a nie sprawiedliwej transformacji w czasach kryzysu klimatycznego. Opinia publiczna jest całkowicie wykluczona z dyskusji, jakby nie był to temat o publicznym znaczeniu – to nie jest demokracja! Nie pozwalamy, aby nasza przyszłość znalazła się w rękach tych samych oligarchów energetycznych, którzy pogrążyli nas w kryzysie klimatycznym!” – czytamy w oświadczeniu Extinction Rebellion Zagrzeb na Facebooku.extinctionrebellion2 28.01

Extinction Rebellion nie zgadza się z rządem Andreja Plenkovicia

Extinction Rebellion Zagrzeb jest zdania, że takie ekonomiczne fora nie mają sensu, ponieważ przemówienia na konferencji na temat dekarbonizacji wygłaszają premier i jego ministrowie, którzy “w swoim zupełnie mało ambitnym narodowym planie energetyczno-klimatycznym dla Republiki Chorwacji nie wspominają o zaprzestaniu badań i eksploatacji paliw kopalnych”.

Ponadto zarzucają rządowi chorwackiemu niekompetencje i chciwość: “Jaką ochronę środowiska zepchnięto pod ministerstwo (prywatnego) biznesu w środku kryzysu klimatycznego? Kto czuje się z nimi bezpiecznie? Ich niekompetencja i chciwość są nieodwracalnie destrukcyjne dla nas i całej natury!” – czytamy dalej w oświadczeniu organizacji. Z kolei włoscy przedstawiciele tej samej organizacji zapowiedzieli obywatelskie nieposłuszeństwo w związku z kryzysem ekologicznym.

Czytaj także: Aktywiści Extinction Rebellion protestowali przeciwko kopalni Turów

źródła: nacional.hr/ fot. facebook xr.zagreb


Autor: Michał Rybka 27-01-2022 15:30:00

PETA chce wysłać najsłynniejszego świstaka świata na emeryturę

Świstak Phil z miasteczka Punxsutawney to najsłynniejszy przedstawiciel swojego gatunku, który przewiduje pogodę. PETA chce go wysłać na emeryturę.

Świstak Phil w danym dniu wywabiany jest z nory w celu przewidzenia pogody na kolejne tygodnie. Jeśli zwierzę zobaczy swój cień, wróży tym kolejne sześć tygodni zimy. Jeśli nie zobaczy, dający wiarę jego prognozom nastawiają się na szybkie nadejście wiosny.

Dzień świstaka bez świstaka

Organizacja PETA pokłóciła się z Klubem Świstaka w Punxsutawney o wykorzystanie Phila w obchodach Dnia Świstaka, który nastąpi już w przyszłym tygodniu.PETA2 27.01

Z okazji Dnia Świstaka, który odbędzie się w przyszłym tygodniu (2 lutego), organizacja proponuje alternatywę dla wykorzystania Phila do przewidywania pogody. W tym roku sugerowaną opcją są… nasiona persimmon. Klub Świstaka odrzucił ten pomysł.

Jeśli ktoś z aktywistów weźmie udział w wydarzeniu, nie będzie kibicować gryzoniowi. Prezydent PETA Ingrid Newkirk wysłała niedawno list do prezydenta klubu świstaka, Jeffa Lundy'ego, po raz kolejny prosząc o odejście Phila na emeryturę.

„Jak wiecie, Phil z pewnością nie jest prawdziwym meteorologiem i nie zgłosił się na ochotnika do tej pracy. Został wyciągnięty ze sztucznego pnia drzewa i poddany hałasowi, migającym światłom i tłumom, wbrew swoim naturalnym instynktom” – napisał Newkirk.

PETA proponuje w zamian sztuczną inteligencję

PETA zaproponowała wysłanie drzewa persymony do zasadzenia w Gałce Gobblera, gdzie można by zorganizować coroczną ceremonię sprawdzania nasion.

Organizacja ponownie już zaoferowała klubowi gratis animatronicznego świstaka, który mógłby przewidywać pogodę za pomocą sztucznej inteligencji.

Klub Świstaka nie był pod wrażeniem tego pomysłu. „Jesteśmy trochę rozczarowani. Pomyśleliśmy, że PETA wymyśli coś lepszego w tym roku. Myślę, że fani Phila byliby trochę rozczarowani, gdyby został zwolniony" – powiedział prezydent Klubu Świstaka w porannym programie stacji radiowej Pittsburgh NewsRadio KDKA 1020 z Larrym Richertem i Kevinem Battle. W ostatnim czasie ta sama organizacja wzięła na tapet najnowszą okładkę płyty Kaney'ego Westa.

Czytaj także: PETA wysyła list do MKOl. Żąda usunięcia sportów jeździeckich z Olimpiady

źródła:patch.vom/fot.twitter Verz,Marzec Marcin


Autor: Michał Rybka 27-01-2022 07:01:00

Extinction Rebellion rozpoczyna kampanię obywatelskiego nieposłuszeństwa

W związku z kryzysem klimatycznym w Genui włoscy aktywiści Extinction Rebellion zaprezentowali kampanie „Ostatnie pokolenie — zgromadzenia miejskie”.

Zdaniem aktywistów jest to radykalna, ale pokojowa kampania obywatelskiego nieposłuszeństwa, mająca na celu uzyskanie wezwania do włoskiego panelu obywatelskiego w sprawie kryzysu klimatycznego i ekologicznego. Kampania zostanie zaprezentowana 28 stycznia o godzinie 17:30 w Centro Banchi na placu De Marini 20r we włoskiej Genui.

Aktywiści chcą debaty z włoskimi rządzącymi

Pierwsze akcje obywatelskiego nieposłuszeństwa w kampanii Extinction Rebellion miały miejsce między 6 a 18 grudnia. Wtedy to aktywiści zablokowali niektóre z głównych dróg Rzymu. Bilans pierwszej części ich kampanii jest imponujący, gdyż podczas nich doszło do 65 aresztowań, wręczenia licznych grzywien od 1 tys. do 4 tys. euro.Extinction Rebellion2 25.01

Dzięki tej kampanii aktywiści będą chcieli spróbować zorganizować publiczne spotkanie z następującymi przedstawicielami włoskiego rządu: Mario Draghi (Premier), Roberto Cingolani (Minister Przemian Ekologicznych), Stefano Patuanelli (Minister Polityki Rolnej, Żywnościowej i Leśnej), Giancarlo Giorgetti (Minister Rozwoju Gospodarczego), Andrea Orlando (Minister Pracy i Polityki Społecznej) i Maria Rosaria Carfagna (Minister ds. Południa i Spójności Terytorialnej).

Spotkanie miałoby dotyczyć przyszłości Włoch i skupić się na temacie „Czy jesteśmy najnowszym pokoleniem obywateli i mieszczan?”.

Extinction Rebellion ogłasza obywatelskie nieposłuszeństwo

„Zgromadzenie Obywateli pozwala politykom stawić czoła kryzysowi ekologicznemu, zanim będzie za późno, pomagając klasie politycznej zaangażować się w program bardziej radykalnych, niezbędnych działań. Głosowanie już nie wystarcza. Extinction Rebellion uważa, że ​​obywatele Włoch powinni mieć możliwość określenia, w jaki sposób ich kraj zareaguje na trwający kryzys klimatyczny i ekologiczny. Extinction Rebellion dołączył do komitetu Politici Per Caso i jest promotorem, wraz z innymi ruchami i stowarzyszeniami, kampanii „Cittadin3 per il Clima” mającej na celu zebranie 50 000 podpisów niezbędnych do przedstawienia proponowanej ustawy o inicjatywie ludowej dla Zgromadzeń Obywateli / oraz w Parlamencie. Kampania „Ostatnia generacja – zgromadzenia teraz” jest częścią międzynarodowego kontekstu, w którym obywatele Niemiec, Australii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i innych krajów zwiększają wpływ obywatelskiego nieposłuszeństwa, aby wymusić niewypłacalność rządów w obliczu największego kryzysu, ludzkość stanie przed nim w nadchodzących latach. Teraz albo nigdy, buntujmy się przeciwko ekobójstwu i ludobójstwu” – czytamy w komunikacie organizacji.

Czytaj także: Aktywiści Extinction Rebellion protestowali przeciwko kopalni Turów

źródła: genova24.it/ fot. twitter XrItaly

BULT SMOGOWICZE

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej o polityce prywatności możesz przeczytać tutaj.