PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00
aktywiści

Aktywiści klimatyczni kolejny już raz zakłócili szczyt G7. Tym razem zablokowany został budynek niemieckiego resortu finansów. 

„W związku z trwającym w Niemczech szczytem G7 aktywiści klimatyczni zablokowali w poniedziałek rano wejścia do ministerstwa finansów RFN w Berlinie” – podała telewizja ARD. Domagają się umorzenia długów krajów Południa.

Aktywiści blokują budynek rządowy

Od rana około 40 aktywistów okupuje frontowe wejście do budynku. Tylne wejście również było zablokowane przez około 30-40 osób. Część aktywistów przykleiła się do budynku. Według policji, ministerstwo zostało również pomazane farbą.

"Niemcy, podobnie jak wiele innych krajów Północy, ponoszą historyczną odpowiedzialność za kryzys klimatyczny, niejako zaciągają dług klimatyczny wobec reszty świata, a jako jeden z krajów G7 mają też ogromny wpływ na ogólną politykę światową. Dlatego nasz protest tutaj jest jak najbardziej słuszny" – oświadczyła aktywistka Kim Weier, cytowana przez ARD.
Akcja jest częścią serii demonstracji pod hasłem "Debt for Climate", które odbywają się w związku ze szczytem G7. Aktywiści domagają się umorzenia długów krajów Południa.

aktywiści

Czytaj także: Aktywiści Extinction Rebellion zablokowali wjazd do zakładu spożywczego

PAP/fot. TT