PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Blokowanie polowań przez pseudoekologów uznawane za przestępstwo!

Blokowanie polowań przez pseudoekologów uznawane za przestępstwo!

Autor: Monika Faber 2021-07-27 08:15:08
Blokowanie polowań

Od 8 sierpnia blokowanie polowań przez hiszpańskich pseudoekologów będzie uznawane za przestępstwo. W największej hiszpańskiej prowincja Kastylia i León aktywiści antyłowieckich organizacji będą karni. Dzięki temu skończy się blokowanie wjazdu lub nielegalne wejścia na wyznaczony obszar łowiecki.

Blokowanie polowań w Hiszpanii zabronione

Hiszpanie wprowadzili nowe prawo, które zakazuje blokowania polowań. Blokowanie polowań jest zakazane w największej hiszpańskiej prowincja Kastylia i León. Nowe prawo za utrudnianie normalnego przebiegu polowania przewiduje możliwość nałożenia grzywny pseudoekologom w wysokości od 2 000 euro do 10 000,00 euro!

Warto dodać, że francuski Senat zatwierdził podobne rozwiązanie już pod koniec 2019 roku. Ustawa o surowym karaniu aktywistów organizacji antyłowieckich oraz terrorystów atakujących hodowców zwierząt była stanowczą odpowiedzią na akcje bojowników, którzy blokowali polowania oraz atakowali rolników.

Miłośnicy psów w Giżycku ukradli psa i potrącili człowieka!

Blokowanie polowań we Francji i Polsce

We Francji w przypadku blokowania polowań Blokowanie polowantaka aktywność jest karana grzywną w wysokości 5 000 euro, ale aktywista dokonujący takiego czynu może trafić na sześć miesięcy do więzienia. Jednak jeśli ekoterroryści zaatakują rolników lub przedsiębiorców hodujących zwierzęta – kara może wynieść 15 000 euro i rok więzienia!

Również Polski Związek Łowiecki wielokrotnie zwracał się z prośbą do policji o wypracowanie procedury przeciwdziałania blokowaniu polowań przez pseudoekologów. Myśliwi, atakowani przez ekoterrorystów, nie mogą bowiem wykonywać swoich obowiązków.

wildmen.pl/fot.pixabay


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni przebrani za diabły chcą dać zakonnikom cyrograf


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści oskarżeni po demonstracji. Teraz staną przed sądem 


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace chce zakazać reklamowania mięsa, mleka i jaj. Kuriozum


BULT SMOGOWICZE