PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Babcie przykleiły się do stołu w proteście przeciwko energii jądrowej

Babcie przykleiły się do stołu w proteście przeciwko energii jądrowej

Autor: Świat Rolnika 2022-04-20 16:30:00
Babcie

Dwie kobiety z grupy “Babcie dla przyszłości” przykleiły się do stołu w proteście przeciwko zmianom klimatu. Wszystko odbyło się podczas spotkania rady Dorset.

Radni wygwizdali i zakrzyczeli kobiety, gdy próbowały przeczytać oświadczenie krytykujące władze za brak działań w kwestii ochrony środowiska. Protestujące kobiety miały na ręku klej i przykleiły się do stołu w kontrze do pochwał dla energetyki jądrowej przez jednego z radnych. Obie kobiety są aktywistkami Extinction Rebellion.

Dwie starsze kobiety zakłóciły spotkanie rady miasta

Filmowanie spotkania rady zostało przerwane, gdy dwie starsze kobiety, które nazywają siebie „Babcie dla przyszłości”, weszły do ​​sali rady. Oznaczało to, że protest nie był transmitowany, a opinii publicznej nie powiedziano, co się działo podczas spotkania.

Protestujące kobiety miały na ręku klej i przykleiły się do stołu w kontrze do pochwał dla energetyki jądrowej przez jednego z radnych.  

Cllr Flower określił protestujące babcie jako „anarchistki” i powiedział, że debata publiczna nie zostanie zatrzymana przez ich działania, które są niedemokratyczne. Wyjaśnił, że uzależniona od rosyjskiego gazu i ropy, Wielka Brytania musi teraz zrobić to, co jest konieczne, aby stać się bardziej samowystarczalną.

Przeciwnicy, Giovanna Lewis i Annie Webster, twierdzą, że potrzebne jest dokładnie coś innego – przejście w kierunku energii odnawialnej i większej izolacji, zmniejszając potrzebę polegania na paliwach kopalnych. 

„Ludzie nie traktują tego wystarczająco poważnie, w tym rada Dorset, praktycznie wszyscy światowi eksperci zgadzają się, że mamy dwa lub trzy lata na podjęcie zdecydowanych działań w sprawie klimatu, potem będzie za późno” – powiedziała Giovanna.

Dodała, że ​​głosując przeciwko zielonemu projektowi wzmocnienia przepisów dotyczących planowania w zakresie zastosowań paliw kopalnych, rada Dorset straciła „małą, ale ważną szansę, aby lobbować za zmianą… jeśli kiedykolwiek zamierzamy powstrzymać zmiany klimatu".

Babcie

Protestujące babcie są aktywistkami Extinction Rebellion

Natomiast Webster wyjaśniła, że ​​jeśli konserwatyści głosują przeciwko projektowi Zielonych, narażają mieszkańców Dorset na ryzyko nasilenia zmian klimatycznych.

„Będą narażać nas na zmiany klimatyczne i przyspieszać trajektorię poprzez swoją rezolucję. To, czego chcą, to zwykły biznes” – powiedziała.

Kobiety spodziewały się, że zostaną przesłuchane przez policję i prawdopodobnie zostanie obciążona grzywną za swoje czyny, ale jeśli to jest cena, którą muszą zapłacić, są na to przygotowane. Webster mówi, że pomimo twierdzeń, że są aktywistkami Extinction Rebellion, działały samotnie jako „Babcie dla przyszłości”.

„To było coś, co postanowiliśmy zrobić same. Jesteśmy członkami wielu organizacji, ale była to nasza własna decyzja” – powiedziała Lewis.

Czytaj też: Aktywiści klimatyczni przerwali mszę. Chuligani ukrzyżowali zwierzęta

cambridge-news.co.uk/fot.Twitter


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni przebrani za diabły chcą dać zakonnikom cyrograf


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści oskarżeni po demonstracji. Teraz staną przed sądem 


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace chce zakazać reklamowania mięsa, mleka i jaj. Kuriozum


BULT SMOGOWICZE