PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści zalali mlekiem luksusowy dom towarowy w Londynie

Aktywiści zalali mlekiem luksusowy dom towarowy w Londynie

Autor: Świat Rolnika 2022-08-10 17:30:00
aktywiści

Niespełna dwa tygodnie temu aktywiści Animal Rebelion w imię protestu rozlali mleko po słynnej hali spożywczej Harrods.

Działacze Animal Rebellion wylali dwa tygodnie temu mleko z kartonów w hali spożywczej domu towarowego przy Knightbridge w proteście przeciwko przemysłowi mleczarskiemu. Weganie w mediach społecznościowych potępili działania grupy, mówiąc, że „sprawili, że wyglądają, jak głupcy” i było to „raczej szkodliwe niż pomocne”.

Aktywiści porozlewali mleko po luksusowym domu towarowym 

Aktywiści Animal Rebelion na początku sierpnia wtargnęli do luksusowego domu towarowego Harrods przy Knightsbridge w Londynie i zorganizowali protest przeciw przemysłowi mleczarskiemu. Działacze rozlali mleko po podłogach. Niestety nie spodobało się to przebywającym w domu towarowym. Na jednym z filmików słychać w tle kobietę, która mówi "Dlaczego to robicie? To jest obrzydliwe".

Aktywiści Animal Rebellion zajęli również „The Cheese Room” w sklepie Waitrose i innych alejkach mleczarskich w Londynie i Bristolu. Beau King Houston, jeden z protestujących w Harrodsie, powiedział: „Podjęliśmy tę akcję w Harrodsie, aby pokazać, że nie będziemy stać jako niezrównoważone, destrukcyjne branże sieją spustoszenie w życiu na całym świecie.

aktywiści Londyn

Weganie przeciwni działaniom Animal Rebelion 

Aktywiści nie spotkali się z pozytywnym odbiorem akcji. Ich działania nie spodobały się weganom w mediach społecznościowych. Niektórzy opisali protest dotyczący mleka jako „hipokrytyczny” i „wstydliwy”. Wskazali, że aktywiści Animal Rebelion sprawili bałagan, który potem musieli sprzątać pracownicy sklepy.

„Z pewnością są inne sposoby niż bezpośrednie marnowanie produktów zwierzęcych, czuję, że sprawia to, że wyglądamy jak hipokryci"  napisał jeden z internautów.

Amerykański aktor Travis Wester również był zaangażowany w reakcję internetową.

„Następnym razem, gdy będziesz chciał wzmocnić sygnał doskonale dobrym jedzeniem, sugeruję, abyś użył go do nakarmienia głodnych" – odpowiedział działaczom Animal Rebelion.

Czytaj też: Aktywiści zorganizowali protest przy belgijskim "sikającym chłopcu"

dailymail.co.uk/twitteranimalrebellion/lonstreet.com