PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści przegonieni przez włoskich kierowców na autostradzie

Aktywiści przegonieni przez włoskich kierowców na autostradzie

Autor: Świat Rolnika 2022-06-22 11:30:00
Aktywiści

Aktywiści klimatyczni zostali przegonieni przez wściekłych kierowców z autostrady w Rzymie. Doszło do przepychanek i wyrywania transparentów.

W ostatnim czasie na portalach społecznościowych pojawiły się filmy, gdzie grupa wściekłych kierowców starła się z aktywistami klimatycznymi. Sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek na ruchliwej autostradzie w Rzymie. Grupa Last Generation wspierana przez Extinction Rebellion zablokowała drogę Raccordo, która jest jedną z najruchliwszych we Włoszech.

Protest aktywistów klimatycznych

Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać aktywistów blokujących autostradę, trzymających transparenty i ubranych w kamizelki odblaskowe, którzy utworzyli blokadę drogową, powodując korki mające długość setki metrów. Jednakże, sfrustrowani kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce, wysiedli z aut i pojedynczo zaczęli odciągać protestujących z jezdni.

Aktywiści na nagraniach nie kryją oburzenia. Widać, jak kierowcy wyrywają transparenty demonstrantom, niektórzy ciągną protestujących na pobocze. Na krótki okres czasu takie działanie udrożniło ruch na autostradzie, jednakże protestujący wrócili na swoje miejsce i ruch ponownie został zatrzymany.

Aktywiści blokują drogi

Podczas kolejnych prób przegonienia demonstrantów, jedna z kobiet została przeciągnięta po drodze przez kierowcę, który trzymał ją za włosy. Aktywiści mimo kolejnych przepychanek wracali na swoje miejsce. Według włoskiej gazety „Corriere Dello Sport”, protestujący byli częścią Last Generation, oddziału globalnej grupy ekologicznej Extinction Rebellion.

Organizacja wzywała do zakończenia wszystkich projektów wydobycia paliwa i aby Włochy nie uruchamiały ponownie swoich elektrowni węglowych, zamiast tego traktowały priorytetowo opcje wiatrowe i słoneczne.

W grudniu protestujący Last Generation zablokowali kolejną ważną drogę w Rzymie, wzywając rząd do podjęcia działań w związku z kryzysem klimatycznym. Demonstranci ubrani w odblaskowe kamizelki zebrali się wzdłuż wiaduktu Maglianella na autostradzie A90, gdzie twierdzili, że byli spoliczkowani, kopani i opluwani przez rozwścieczonych kierowców. Po raz pierwszy grupa zastosowała taktykę blokowania dróg w ramach demonstracji, Jest to metoda spopularyzowana przez protestujących z grupy Extinction Rebellion w Wielkiej Brytanii.

Czytaj również: Aktywiści klimatyczni przykleili się do siedziby Komisji Europejskiej

Skynews/fot.tt,local team


Autor: Świat Rolnika

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody


Autor: Świat Rolnika

GPC: Greenpeace podwoił swój budżet dzięki wpłatom z zagranicy


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni aresztowani podczas protestu w urzędzie skarbowym


BULT SMOGOWICZE