PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści PETA walczą z nazwą ronda. Za dużo w niej mięsa

Aktywiści PETA walczą z nazwą ronda. Za dużo w niej mięsa

Autor: Świat Rolnika 2022-08-10 22:00:00
Aktywiści

Dużo zamieszania wokół nazwy ronda Pork Pie Island w Lecester stworzyli aktywiści PETA. Obecna nazwa jest według nich problematyczna dla wegan.

Promocja weganizmu przybiera najróżniejsze, czasami wręcz zadziwiające formy. Działacze organizacji PETA na przykład toczą walkę ze słynnym rondem w Lecester, Pork Pie Island. Nazwa nawiązująca do pasztetu wieprzowego uderza według nich w ideę weganizmu i stanowi zezwolenie na cierpienie zwierząt.

Rondo wegańskiego ciasta zamiast wieprzowego pasztetu?

Obrońcy praw zwierząt twierdzą, że Leicester powinno zmienić nazwę swojego słynnego ronda na wyspie Pork Pie w imię weganizmu. Organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) wystosowała, najwyraźniej poważny, apel do burmistrza miasta Sir Petera Soulsby'ego.

Mówi się, że rondo na Saffron Lane powinno zostać przemianowane, aby promować zdrowsze wybory żywieniowe. Aktywiści uważają, że byłoby to również sygnałem, że jakiekolwiek cierpienie zwierząt związane z robieniem pasztetów z wieprzowiną i innych przysmaków mięsnych jest niedopuszczalne.

Zamiast tego grupa uważa, że wyspa, której nazwa pochodzi od pobliskiej biblioteki Pork Pie z lat 30. XX wieku, powinna przyjąć nową nazwę „Ronda wegańskiego ciasta” (ang. Vegan Pie Roundabout). Mówi się, że miasto od dawna kojarzy się z jedzeniem bezmięsnym i że sam termin „wegański” został tutaj wymyślony.

Aktywiści: Zmiana nazwy ronda zmniejszy otyłość ludności

Starszy menedżer ds. kampanii Kate Werner: „Ta zmiana nazwy na czas zainspirowałaby zdrowsze wybory żywieniowe, które pomagają środowisku, celebrują dziedzictwo Leicester i zapobiegają cierpieniu zwierząt. To nie jest prośba o ciasto w niebie.

„Wykazano, że spożywanie zróżnicowanej diety opartej na roślinach zapobiega chorobom serca, cukrzycy, tłuszczowi brzusznemu i rakowi. Zachęcanie ludzi do jedzenia produktów roślinnych może również pomóc w zmniejszeniu obciążenia chorobą niedokrwienną serca, na którą cierpi znaczny odsetek społeczeństwa w Leicester” – tłumaczą aktywiści.

Twierdzenia PETA odnoszą się do publikacji nowego badania w zeszłym miesiącu, które wykazało, że 33,6 procent osób w wieku 18 lat i starszych w regionie North West Leicestershire było otyłych – to więcej niż 22 procent odnotowanych pięć lat wcześniej – czyniąc ten obszar najbardziej otyłych w powiecie. Blaby był wiceliderem otyłego społeczeństwa ze wskaźnikiem otyłości 30,1 procent, a Melton uplasował się w niechlubnym rankingu tuż za nim z 28,8 procentami.

Czy zmiana nazwy ronda zmieniłaby coś w tych statystykach? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć samodzielnie.

Czytaj również:Aktywiści zalali mlekiem luksusowy dom towarowy w Londynie

Leicestermercury.co.uk /fot. screen Google Street View