PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści PETA w ramach protestu przykleili się do lady Starbucks

Aktywiści PETA w ramach protestu przykleili się do lady Starbucks

Autor: Świat Rolnika 2022-04-22 12:30:00
PETA

Dwójka aktywistów PETA przykleiła się do lady Starbucks w Seattle, aby zaprotestować przeciwko doliczaniu opłaty za wegańskie mleko.

Jak przekazały lokalne media, aktywiści upamiętnili dodatkowo Dzień Ziemi oraz byli ubrani w koszulki z napisami „Nie twoja mama, nie twoje mleko”. Organizacja chce wymusić na Starbucksie zniesienia dodatkowej opłaty za mleko migdałowe, sojowe, kokosowe i owsiane. Wsparcie dla postulatu organizacji wyraził między innymi Paul Paul McCartney.

PETA kontynuuje swoją kampanię przeciwko Starbucks

Niedługo po rozpoczęciu protestu policja została wezwana na miejsce zdarzenia, aby usunąć demonstrantów. Dwójce aktywistów  postawiono zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia.

Starbucks obniżył dodatkową opłatę za mleko roślinne w Wielkiej Brytanii w grudniu ubiegłego roku.

„Oprócz pojawienia się nowej platformy Oat, w 2022 r. Starbucks ogłasza również, że od 5 stycznia nie będzie już pobierać dodatkowych opłat za którąkolwiek z pięciu alternatyw mlecznych w żadnym ze swoich 1020 lokali w Wielkiej Brytanii” – przekazano w wydanym oświadczeniu.

PETA chce jednak, aby ta sama polityka została rozszerzona na sklepy w USA, ponieważ jak twierdzą amerykańscy klienci, nadal muszą płacić 70 centów więcej za mleko migdałowe, sojowe, kokosowe i owsiane.

Organizacja wezwała nawet byłego dyrektora generalnego Starbucka, Kevina Johnsona, który otrzymał 60 milionów dolarów wypłaty, że według nich mógł pokryć 70-centową opłatę za mleko wegańskie dla ponad 85 milionów napojów.

PETA

Organizacja zdobyła poparcie m.in Paula McCartneya

W zeszłym roku dyrektor PETA, Alan Cumming napisał list otwarty do byłego dyrektora generalnego Starbucks, wzywając jego firmę do zmniejszenia śladu węglowego.

Minął ponad rok, odkąd twoja firma uznała, że ​​mleko krowie jest największym źródłem emisji dwutlenku węgla, a mimo to nadal pobierasz wyższe opłaty za mleko wegańskie. Namawiam do wprowadzenia swoich słów w czyn, zrzucając dopłatę” – przekazał w liście.

Gdy Howard Schultz został nowym dyrektorem generalnym, Paul McCartney zażądał nawet od sieci kawiarni wsparcia kampanii PETA w celu porzucenia dopłaty.

„Moi przyjaciele z PETA prowadzą właśnie akcję związaną z twoją firmą. Muszę powiedzieć, że to mnie zaskoczyło, ponieważ rozumiem, że w innych krajach, takich jak Wielka Brytania i Indie, obowiązuje ta sama opłata za oba rodzaje mleka i chciałbym grzecznie poprosić o rozważenie tej polityki również w Starbucks USA” – napisał.

Czytaj też: „Dziecko” na grillu! Chora akcja aktywistów PETA promujących weganizm

ladbible.com/fot.Twitter


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zniszczony miejski kwietnik i totalna ignorancja. Pseudoekolodzy w natarciu 


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace włamało się do siedziby hiszpańskiego producenta mięsa


Autor: Tomasz Racki

Rolnicy nie wytrzymali. Zalali gnojowicą siedzibę „ekologów”


BULT SMOGOWICZE