PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści PETA przeciwko czapkom gwardii królewskiej

Aktywiści PETA przeciwko czapkom gwardii królewskiej

Autor: Świat Rolnika 2022-06-01 15:30:00
PETA

Aktywiści PETA w Londynie rozebrali się, by zaprotestować przeciwko kultowym kapeluszom z niedźwiedziej skóry brytyjskiej gwardii królewskiej.

Gwardziści królewscy będą nosić wojskowe nakrycia głowy na paradzie urodzinowej Jej Królewskiej Mości Trooping the Color 2 czerwca, która w tym roku rozpocznie obchody Platynowego Jubileuszu, upamiętniającego 70-lecie królowej Elżbiety II na tronie.Tego samego dnia, kiedy książę William ćwiczył swoją rolę w ceremonii w ostatnią sobotę, w czapce z niedźwiedziej skóry, demonstranci zorganizowali półnagi protest w pobliskim Marble Arch.

Rozbierany protest w Londynie

Zwolennicy organizacji zajmującej się prawami zwierząt PETA rozebrali się do cielistych bielizny w Union Jacks posmarowanych krwistym barwnikiem. Kate Werner, starszy menedżer ds. kampanii w grupie, powiedziała: „Ministerstwo Obrony wykorzystuje fundusze podatników do płacenia za czapki wykonane ze skóry ubitych niedźwiedzi.

„Każdy dzień, w którym niedźwiedzie są ostrzeliwane kulami lub strzałami, które mają zostać oskórowane dla naszych żołnierzy, przynosi hańbę naszemu krajowi. PETA dodała w oświadczeniu: „Potrzeba skóry jednego niedźwiedzia, aby zrobić jedną czapkę. MON często twierdzi, że niedźwiedzie skóry są produktem ubocznym uboju nadzorowanego przez władze kanadyjskie. Jednak zdaniem organizacji, takiego uboju w Kanadzie nie ma.

Według aktywistów. Wiele niedźwiedzi zostaje zastrzelonych kilka razy, a niektóre uciekają i umierają powoli z powodu utraty krwi, gangreny, głodu lub odwodnienia

PETA

Aktywiści PETA w Londynie

Brytyjski sekretarz stanu ds. obrony Ben Wallace został również poproszony przez aktywistów o położenie kresu strzelaniu do czarnych niedźwiedzi na czapki. Ministerstwo Obrony wcześniej odrzuciło propozycję wykorzystania sztucznego zamiennika futra.

Aktywiści PETA stwierdzili, że w ciągu ostatnich siedmiu lat na 891 czapek z niedźwiedziej skóry wydano ponad milion funtów z pieniędzy podatników, ale ECOPEL zaoferował Ministerstwu Obrony Narodowej bezpłatne futro z niedźwiedzia do 2030 roku.

„Rządowa petycja w tej sprawie została ogłoszona. Kiedy zbierze 100 000 podpisów, odbędzie się bardzo potrzebna debata parlamentarna na temat czapek z niedźwiedziej skóry” — dodano.

Ten ruch ma miejsce na kilka dni przed obchodami Platynowego Jubileuszu 96-letniej Królowej Elżbiety II, pierwszego brytyjskiego monarchy, który osiągnął 70 lat zasiadania na tronie. W liście do Wallace'a od fotografów popierających protest PETA czytamy, że świat znajduje się teraz w trudnym miejscu, a potrzeba współczucia i ochrony nigdy nie była większa.

‚Jako fotografowie dzikiej przyrody, którzy spędzili życie na dokumentowaniu piękna i kruchości świata przyrody, doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby ochrony – a nie plądrowania – żyjącej planety, w tym zwierząt, z którymi ją dzielimy” – dodano w liście.

Akcja aktywistów w Wielkiej Brytanii

PETA poinformowała, że wykonanie jednego ceremonialnego kapelusza zabiera skórę jednego niedźwiedzia, który został zastrzelony przez myśliwych. Niektóre niedźwiedzie zastrzelone dla czapek to matki, a ich osierocone młode są pozostawione na śmierć głodową, co oznacza, że ​​jedna czapka może w rzeczywistości reprezentować rzeź całej rodziny.

„Rozumiemy, że Ministerstwo Obrony (MON) twierdzi, że futro niedźwiedzi jest produktem ubocznym „uboju” nadzorowanego przez władze kanadyjskie – tak jakby to jakoś uczyniło to w porządku – ale zarówno federalne, jak i prowincjonalne rządy kanadyjskie odmawiają takie odstrzały istnieją” – czytamy.

Hodowla futer została zakazana w Wielkiej Brytanii ponad 20 lat temu, więc to nie do sumienia, że ​​Ministerstwo Obrony nadal wspiera zabijanie niedźwiedzi dla ich skóry za granicą.

Czytaj również: Aktywiści klimatyczni żądają by McDonald's stał się wegetariański

Newsweek/fot.pixabay


Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:45:00

BULT SMOGOWICZE