PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści LGBTQ+ maszerowali ulicami z wielkim ”klimatycznym dildo”

Aktywiści LGBTQ+ maszerowali ulicami z wielkim ”klimatycznym dildo”

Autor: Świat Rolnika 2022-06-22 16:00:00
Aktywiści

Aktywiści LGBTQ+ z organizacji Rainbow Rebellion wyszli na ulice londyńskiego Soho, aby zaprotestować przeciwko kryzysowi klimatycznemu.

Aktywistyczna grupa Rainbow Rebellion przemaszerowała w sobotę ulicą Old Compton, jedną z głównych arterii komunikacyjnych stolicy dla osób LGBTQ+, aby zażądać od rządzących podjęcia działań na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości. Grupa szła z gigantycznym różowym dildo zrobionym z papieru i tektury z napisem "wyjdź dla klimatu".

Aktywiści chcą zwrócić uwagę osób LGBT

W nagraniu opublikowanym na Twitterze przez specjalistę kandydata Partii Zielonych Fergala McEntee, dwóch aktywistów klimatycznych ciągnących dildo wyjaśniło jego znaczenie.

,,Chodzi o podjęcie działań w społeczności LGBTQ+, tworzenie świadomości na temat tego, co dzieje się na świecie, ponieważ w tej chwili Francja ma 44 stopnie" – stwierdzili aktywiści.

Rainbow Rebellion jest rozwinięciem kontrowersyjnej organizacji Extinction Rebellion, działającej na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. W ramach swojej misji Rainbow Rebellion podkreśla, że walka o prawa osób LGBTQ+ będzie trudniejsza, jeśli "zmiany klimatyczne doprowadzą do upadku społecznego" i w związku z tym prosi inne osoby queer, aby poszły w ślady aktywistów.

,,Jeśli dojdzie do załamania klimatu i zapaści społecznej, grupy marginalizowane – takie jak społeczność LGBTQIA+ - doświadczą zwiększonej dyskryminacji i przemocy. Społeczność queer stała i nadal stoi na stanowisku domagania się sprawiedliwości społecznej. Teraz musimy domagać się również sprawiedliwości klimatycznej " – powiedział rzecznik Rainbow Rebellion dla Out News Global.

aktywiści

Czytaj też: Aktywiści przegonieni przez włoskich kierowców na autostradzie

pinknews.co.uk/fot.tt,Extinction Rebellion UK/fot.fb,Rainbow Rebellion


Aktywiści PETA chcą budowy pomnika dla świń, które zginęły w wypadku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 18:30:00

Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

BULT SMOGOWICZE