PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści klimatyczni przebrani za diabły chcą dać zakonnikom cyrograf

Aktywiści klimatyczni przebrani za diabły chcą dać zakonnikom cyrograf

Autor: Świat Rolnika 2022-05-18 15:00:00
Aktywiści

Aktywiści klimatyczni z organizacji Extinction Rebellion (bunt przeciw wymieraniu) w sobotę 21. maja przemaszerują przez Łysiec. 

Przebrani za diabły chcą oblatom z klasztoru na Świętym Krzyżu dać do podpisania... cyrograf. Uczestnicy wydarzenia (z Warszawy ma przyjechać kilkanaście osób) będą po drodze informować turystów i pielgrzymów o okolicznościach i powodach usunięcia fragmentu Łyśca z granic parku narodowego.

Aktywiści chcą dać oblatom cyrograf do podpisania

Minęło kilka miesięcy od podpisania przez premiera rozporządzenia wycinającego z granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego fragmentu szczytu Łyśca w pobliżu klasztoru. O ten teren od lat ubiegali się ojcowie Oblaci. Sprawa wywołała protesty w całej Polsce, usunięciu fragmentu z parku sprzeciwiali się zarówno obrońcy przyrody, jak i naukowcy.

Nie zapominają o tym aktywiści klimatyczni. W sobotę 21 maja, w dniu wspomnienia założyciela zakonu Oblatów, świętego Eugeniusza de Mazenod na Łyścu odbędzie się hepening, zorganizowany przez organizację Extinction Rebellion. Pod Świętym Krzyżem pojawi się... diabelski korowód.

“Tym mrocznym performancem aktywiści i aktywistki z Extinction Rebellion chcą przypomnieć, kto odpowiada za pozbawienie Polek i Polaków fragmentu parku narodowego oraz jaka główna była przyczyna skandalicznego ministerialnego rozporządzenia. Oblaci wielokrotnie dali wyraz temu, że ich prawdziwą motywacją do przejęcia terenu na Łyścu jest chciwość” – powiedziała aktywistka z Extinction Rebellion Warszawa.

Aktywiści

Pochód wyruszy o godzinie 11.00 z Trzcianki, skąd przejdzie w stronę klasztoru Święty Krzyż. Tam przebrani za diabły aktywiści będą domagać się od oblatów spłaty cyrografu, który zapewnił im zmniejszenie parku narodowego na Łyścu. Uczestnicy wydarzenia (z Warszawy ma przyjechać kilkanaście osób) będą po drodze informować turystów i pielgrzymów o okolicznościach i powodach usunięcia fragmentu Łyśca z granic parku narodowego.

Czytaj też: Skandaliczny protest PETA. Posąg Jezusa z płetwami przed katedrą

echodnia.eu/fot.Twitter


Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:45:00

BULT SMOGOWICZE