PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści klimatyczni oblali hiszpański parlament czerwoną farbą

Aktywiści klimatyczni oblali hiszpański parlament czerwoną farbą

Autor: Świat Rolnika 2022-04-07 16:30:00
Aktywiści klimatyczni

Aktywiści klimatyczni oblali budynek hiszpańskiego parlamentu czerwoną farbą, protestując przeciwko nieodpowiedniemu działaniu rządu w sprawie zmian klimatu.

Dziesiątki oddziałów lokalnej prewencji próbowało rozproszyć protestujących, ale ci usiedli i odmówili odejścia. Wielu zostało zidentyfikowanych lub odciągniętych przez policję. Protest aktywistów ma miejsce po publikacji ostatniej części raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). W raporcie naukowcy twierdzą, że świat nadal może walczyć z najgorszymi skutkami zmian klimatycznych, ale tylko dzięki pilnym działaniom. 

Aktywiści klimatyczni żądają natychmiastowych zmian

„Raport podkreśla potrzebę szybkiego zmniejszenia emisji. Nie możemy czekać do 2050 roku. Musimy to zrobić w ciągu najbliższego roku. Dlatego jesteśmy tutaj z jednymi z najwybitniejszych naukowców w Hiszpanii” – powiedział jeden protestujących w filmie opublikowanym na koncie aktywistów na Instagramie. 

„Wierzymy, że nieposłuszeństwo obywatelskie jest sposobem na umieszczenie tematu w porządku obrad i zmuszenie polityków, aby naprawdę usłyszeli, co społeczność naukowa ma do powiedzenia na temat klimatu, planety i naszej przyszłości” – dodał.

Aktywiści klimatyczni, z których wielu nosiło białe fartuchy laboratoryjne, należą do stosunkowo nowej grupy o nazwie “Rebelia Naukowa”. 

Aktywiści klimatyczni

Scientist Rebellion jest odłamem Extinction Rebellion

Scientist Rebellion, który działa w ramach Extinction Rebellion, obejmuje aktywistów z różnych środowisk naukowych.  Organizuje akcje nieposłuszeństwa obywatelskiego na całym świecie.

„Jeśli my, naukowcy, nie zachowujemy się, jakbyśmy byli w stanie zagrożenia, jak możemy oczekiwać, że zrobi to opinia publiczna?” – pyta grupa na swojej stronie internetowej. 

Na COP26 w Glasgow aktywiści klimatyczni przykuli się łańcuchami do mostu Króla Jerzego V. Wszyscy uczestnicy protestu zostali aresztowani. 

W październiku aktywiści w Hiszpanii wkleili również strony poprzedniego raportu IPCC na wszystkich ścianach hiszpańskiego Ministerstwa ds. Przemian Ekologicznych.

Czytaj też: Aktywiści klimatyczni niszczą samochody. Macie takie auta? To uważajcie

aa.com.tr/fot.Twitter


Autor: Świat Rolnika

Rolnik wspierany przez Greenpeace pozwał grupę Volkswagen


Autor: Świat Rolnika

Tapicerka do wymiany. PETA nie chce skóry we wnętrzach aut


Autor: Świat Rolnika

Niewiarygodne! Ekoonuce pochwalają… rosyjskie zbrodnie wojenne


BULT SMOGOWICZE