PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści grożą zajęciem stajni. Chcą wypuszczać konie 

Aktywiści grożą zajęciem stajni. Chcą wypuszczać konie 

Autor: Świat Rolnika 2022-08-08 16:30:00
Aktywiści

Holenderscy rolnicy boją się o swoje gospodarstwa. W tamtejszych mediach społecznościowych aktywiści nawołują do zajmowania stajni i “wyzwalania koni”. 

LTO (Holenderski Związek Rolników) apeluje o szczególną czujność w związku z możliwymi działaniami. Nowe groźby ze strony aktywistów zajmujących się zwierzętami doprowadziły do ​​pytań parlamentarnych ze strony posła BVNL, Wybrena van Hagi. Chce on surowszych kar dla ekstremistów, którzy straszą rolników.

Aktywiści nawołują do przejmowania stajni 

Holenderscy aktywiści na Facebooku zachęcają do dołączenia do grupy Animal Defence Force. Zapowiedzieli w tym tygodniu zajęcie stajni od przyszłego tygodnia i uwolnienie z nich zwierząt.

LTO (Holenderski Związek Rolników) widzi więcej groźnych wiadomości krążących w mediach społecznościowych. Organizacja wzywa zatem do czujności, ale także do zachowania pokoju. „Na podstawie dotychczasowych doświadczeń dobrze, że przedsiębiorcy są wyczuleni na możliwe działania. Nie dajmy się zwieść, czujność jest zawsze dobra” – mówi Kees de Jong.

Według De Jong ważne jest, aby rolnicy wiedzieli, co mogą zrobić, aby zapobiegać, ale także jak postępować w przypadku podejrzanej sytuacji lub faktycznego włamania przez ekstremistów zwierząt. – Każ ludziom opuścić teren. Zrób także zdjęcia i zanotuj tablice rejestracyjne oraz cechy i ubrania podejrzanych osób. W nagłych wypadkach dzwoń pod 112 i zawsze składaj zgłoszenie.

Pytania od parlamentarzystów

Nowe groźby ze strony aktywistów zajmujących się zwierzętami doprowadziły do ​​pytań parlamentarnych ze strony posła BVNL, Wybrena van Hagi. Chce on surowszych kar dla ekstremistów, którzy straszą rolników.

„W Nowej Południowej Walii w Australii nielegalne zajmowanie stajni jest surowiej karane. Tak też powinno być w Holandii” – mówi Van Haga. Wskazuje, że ekstremiści w Australii mogą otrzymać do trzech lat więzienia i grzywny do 13 tys. euro.

Van Haga pyta ministra rolnictwa Henka Staghouwera, jak zamierza chronić rolników przed atakami na ich własność. I czy minister jest gotowy do surowszego karania nielegalnego zajmowania stajni w Holandii.

Czytaj też: Aktywiści zorganizowali protest przy belgijskim "sikającym chłopcu"

nieuweoogst.nl/fot. pixabay