PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści Extinction Rebellion przykleili się do Muzeum Nauki w Londynie!

Aktywiści Extinction Rebellion przykleili się do Muzeum Nauki w Londynie!

Autor: Monika Faber 2021-08-30 07:58:02
Aktywiści

Około 200 osób zgromadziło się w Muzeum Nauki w Londynie, by zaprotestować przeciwko sponsorowaniu przez giganta naftowego Shell. wystawy o gazach cieplarnianych. Aktywiści Extinction Rebellion stali przed muzeum wymachując flagami i transparentami, grając na bębnach i gwiżdżąc w niedzielny wieczór, po czym weszli do środka i odmówili opuszczenia.

Aktywiści z Extinction Rebellion krytykują londyńskie muzeum za przyjmowanie pieniędzy od Shella

Część protestujących przykleiła się lub zatrzasnęła na balustradach wewnątrz muzeum. Pięciu przełożyło ręce przez barierki, a następnie skleiło dłonie, a sześciu zablokowało szyje do poręczy.

Część z nich ubrana była w fartuchy laboratoryjne i starali naśladować naukowców, a reszta w ubrania z logo Extinction Rebellion.

Nigdy więcej benzyny, nigdy więcej oleju napędowego, finansowanie paliw kopalnych jest złem – skandował tłum.

Aktywiści Extinction Rebellion krytykowali londyńskie Muzeum Nauki za pobranie funduszy od Shella na wystawę Our Future Planet, która rozpoczęła się 19 maja i potrwa do września.

Czytaj też: Extinction Rebellion chce cofnąć ludzkość do średniowiecza!

Aktywiści otrzymali wsparcie dla swoich działań od znanej ekocelebrytki, Grety Thunberg

Nastoletnia ekocelebrytka Greta Thunberg równieżAktywisci 0213 uderzyła w sponsoring Shella po tym, jak poprzednie doniesienia mówiły, że muzeum podpisało “klauzulę kneblowania” w sprawie finansowania wystawy.

Shell i Muzeum Nauki mają wieloletnią współpracę opartą na wspólnym zainteresowaniu promowaniem zaangażowania w naukę, co będzie kluczowym czynnikiem w sprostaniu wyzwaniu, jakim jest dostarczanie większej liczby czystszych rozwiązań energetycznych

– powiedziała rzecznik Shell.

W Shell naszym celem jest stanie się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto do 2050 roku, w zgodzie ze społeczeństwem. Ponieważ Shell współpracuje z naszymi klientami w celu określenia najlepszych ścieżek do dekarbonizacji, staramy się unikać, ograniczać, a dopiero potem łagodzić wszelkie pozostałe emisje

– dodała.

Rozwój wychwytywania i składowania dwutlenku węgla oraz wykorzystanie naturalnych pochłaniaczy to dwa z wielu sposobów dekarbonizacji energii

– wyjaśniła.

telegraph.co.uk/fot.Twitter