PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści Extinction Rebellion protestowali przed lotniskiem…w strojach elfów

Aktywiści Extinction Rebellion protestowali przed lotniskiem…w strojach elfów

Autor: Monika Faber 2021-12-16 14:00:00
Aktywiści

Aktywiści Extinction Rebellion zebrali się przebrani za elfy na lotnisku w Kornwalii. Protestowali przeciwko uruchomieniu nowego połączenia lotniczego.

Około 60 protestujących zakleiło taśmą drzwi do lotniska w Newquay i zaśpiewało kolędy o tematyce klimatycznej. Ich protest jest następstwem uruchomienia przez Eastern Airways nowego całorocznego połączenia z Newquay do Londynu Gatwick, które przywraca jedno z połączeń Kornwalii ze stolicą. Władze podkreślają, że nowe połączenie oferuje możliwości inwestowania w lokalną gospodarkę, ale także zapewnia łączność dla biznesu i mieszkańców jako alternatywa dla pięciogodzinnej podróży samochodem dla tych, którzy jej potrzebują.

Aktywiści żądają wycofania kluczowego dla Korwalii połączenia

Aktywiści Extinction Rebellion powiedzieli, że ich „całkowicie pokojowy protest” miał na celu „zwrócenie uwagi na niezrównoważone loty i nieprzyzwoite marnotrawstwo pieniędzy podatników komunalnych wykorzystywanych do dotowania linii lotniczych”.

Jednak dyrektor zarządzający Eastern Airways, Adam Wheatley, powiedział, że Londyn jest „kluczowym, brakującym elementem w układance łączności”, a loty będą zasilane „zrównoważonym paliwem lotniczym” (SAF) w ramach zobowiązania linii lotniczej do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Dodał, że firma spodziewa się zatrudnić więcej pracowników do obsługi trasy w miarę rozwoju usługi.

Nowe połączenie jest szansą dla lokalnej gospodarki

Uruchomienie połączenia lotniczego zostało równieżAktywisci 0218 poparte przez Radę Kornwalii.

“Ta usługa Public Service Obligation (PSO) nie tylko chroni powiązania Kornwalii z Londynem, przyczynia się do wyrównania planu rządu dla Kornwalii i oferuje możliwości inwestowania w lokalną gospodarkę, ale także zapewnia łączność dla biznesu i mieszkańców jako alternatywa dla pięciogodzinnej podróży samochodem dla tych, którzy jej potrzebują” – przekazał rzecznik.

„Chociaż łączność ma kluczowe znaczenie, staraliśmy się zminimalizować wpływ podróży lotniczych na środowisko” – dodał rzecznik, odnosząc się do haseł, jakie postulują aktywiści Extinction Rebellion.

„Rada współpracowała ze wszystkimi stronami, aby zapewnić, że wpływ trasy lotniczej na środowisko jest ograniczony do minimum, wybierając samoloty, które mają niższą emisję i mniejszy wpływ na hałas, a także dostosowując harmonogramy, aby zapewnić, że przepustowość zaspokoi popyt” – podsumował rzecznik.

Przypomnijmy, że kilka dni temu aktywista Extinction Rebellion, który przykleił się do samolotu, został zwolniony za kaucją.

Czytaj też: Extinction Rebellion protestowało przed spalarnią; Dwóch aktywistów aresztowanych

itv.com/fot.Twitter