PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Extinction Rebellion organizuje tajne spotkania, aby przygotować protesty

Extinction Rebellion organizuje tajne spotkania, aby przygotować protesty

Autor: Monika Faber 2021-12-27 10:30:00
Extinction Rebellion

Extinction Rebellion organizuje tajne nocne spotkania na parkingu w Cambridge, aby przygotować się na protesty, które ma spowodować zatrzymanie Wielkiej Brytanii.

Uważa się, że aktywiści Extinction Rebellion organizują tajne nocne spotkania na publicznym parkingu tuż za Cambridge, gdzie przechowują również swoją jasnoróżową łódź używaną jako centralny element ich protestów. Ćwiczą oni także wznoszenie drewnianych konstrukcji przypominających tipi, które są używane do blokowania dróg. Ostatnio 44 aktywistów zostało aresztowanych podczas niedawnych demonstracji przed centrami dystrybucji Amazona. W zeszłym miesiącu organizacja zobowiązała się zmobilizować dwa miliony protestujących, aby w kwietniu przyszłego roku rozpocząć coś, co według nich będzie „największym aktem oporu obywatelskiego w historii Wielkiej Brytanii”.

Extinction Rebellion planuje protesty w Londynie

Jak informuje Dailymail członkowie grupy klimatycznej zebrali się na parkingu i rozmawiali, planując swoje demonstracje. Aktywiści ponadto przygotowywali deski mające powodować chaos w ruchu drogowym w Londynie.

Parking znajduje się nieopodal jednego z najaktywniejszych lokalnych protestujących Extinction Rebellion, Nicka Skeltona, który również występuje z DJ Skunk w prowadzonym przez siebie programie radiowym. Przekazał MailOnline, że nie wie nic o kwartalnych spotkaniach 45 metrów od jego domu.

Świadek spotkania aktywistów twierdzi, że gdy zapada zmrok, zbiera się nawet sześciu aktywistów, aby ćwiczyć wznoszenie drewnianych konstrukcji przypominających tipi, które są używane do blokowania dróg podczas protestów.

„Zbierają się w ciemności, przy włączonych światłach samochodu, jak na jakimś tajnym spotkaniu. Są schowani w kącie i starają się nie zwracać na siebie zbytniej uwagi. To dość spokojne miejsce, nie zauważyłbyś ich, przejeżdżając obok” – powiedział mężczyzna.

Uważa się, że grupa mogła wykorzystać parking, aby przygotować się do niedawnego protestu w Czarny piątek w centrach dystrybucyjnych Amazona.

Znak rozpoznawczy demonstrantów

Aktywiści Extinction Rebellion Extinction Rebellionukrywają również swoją słynną różową łódkę na drugim końcu parkingu. Łódź została użyta do zablokowania drogi podczas niedawnego protestu w ośrodku badawczym Schlumberger Gould w Cambridge.

Miejscowi powiedzieli, że istnieje tam od ponad roku, a członkowie XR byli widziani zebrani tam co najmniej trzy razy w 2021 roku, ale działacz Skelton powiedział, że to nie ma z nim nic wspólnego. Z kolei mężczyzna, który mieszka w pobliżu powiedział, że łódź była na parkingu od marca 2020 roku.

„Nie mogę być w nic zamieszany. Wszystko, co jest napisane, jest obciążające lub może być obciążające, a jak wiecie [łódź] jest wykorzystywana do protestów – powiedział Nick Skelton.

68-letni Nick odmówił udziału w tajnych spotkaniach aktywistów XR, gdy przemawiał na progu swojego domu, na którym w ogrodzie od frontu widnieje duży baner z napisem „Lepszy świat jest możliwy”.

Nick, który został w zeszłym roku oskarżony o spisek, mający na celu spowodowanie szkód w związku z protestem XR przed wycofaniem oskarżenia, powiedział: „Nie jestem w to zamieszany. Jestem niepełnosprawny, więc jedyne, co mogę zrobić, to trzymać flagę lub napisać list do posła.

Potwierdził, że różowa łódź należy do Extinction Rebellion i została użyta w proteście Schlumbergera, ale zaprzeczył, jakoby miał do niej prawo własności.

Łódź stoi obok dwóch dużych żółtych kontenerów i czerwonej Toyoty Yaris, która najwyraźniej należy do Nicka.

Pod łodzią znajdują się dwa pojemniki z farbą i kilka czterometrowych desek.

Z kolei mężczyzna, który mieszka w pobliżu twierdzi, że w zeszłym roku trzykrotnie widział protestujących XR zbierających się na parkingu, w tym przed ostatnimi protestami w Czarny piątek w centrach dystrybucyjnych Amazona.

„Spotykają się, żeby założyć tipi. Ćwiczą biegi w nocy przed wyjściem. Zawsze wieczorem z trzema do sześciu osób” – powiedział.

Działania Extinction Rebellion w miastach Wielkiej Brytanii

Extinction Rebellion wcześniej określało się jako międzynarodowy ruch „bez przemocy obywatelskiego nieposłuszeństwa” i organizowało niezliczone demonstracje, które powodowały poważne zakłócenia w Wielkiej Brytanii.

Od kwietnia 2019 r. grupa kampanijna jest skierowana do popularnych i ruchliwych obszarów Wielkiej Brytanii, w tym do centrum Londynu, a także zakłócania ruchu drogowego. W październiku 2019 r. XR rozpoczęło dwutygodniową serię akcji, którą nazwali „Międzynarodową Rebelią”, która miała miejsce w 60 miastach na całym świecie.

W Londynie obejmowało to protesty, w wyniku których kilka tysięcy ludzi zamknięto część Westminsteru, blokując Whitehall, Mall, Westminster Bridge, Lambeth Bridge, Trafalgar Square, Downing Street i Victoria Embankment. Demonstranci użyli także wozu strażackiego, by spryskać sztuczną krwią Skarbiec i jego okolice.

Ostatnio 44 aktywistów zostało aresztowanych podczas niedawnych demonstracji przed centrami dystrybucji Amazona. Aktywiści przybyli we wczesnych godzinach w piątek, aby ustawić bambusowe konstrukcje i „blokady”, i trzymali transparenty wzywające Amazon do ograniczenia emisji.

W zeszłym miesiącu Extinction Rebellion zobowiązało się zmobilizować dwa miliony protestujących, aby w kwietniu przyszłego roku rozpocząć coś, co według nich będzie „największym aktem oporu obywatelskiego w historii Wielkiej Brytanii”. Aktywiści złożyli to zobowiązanie po skrytykowaniu listopadowego szczytu klimatycznego COP26, twierdząc, że nie ten nie posunął się wystarczająco daleko, by zaradzić kryzysowi.

Grupa powiedziała, że ​​liczba aktywistów biorących udział w ich demonstracjach zmniejszyła się podczas pandemii, ale ma nadzieję, że w 2022 roku będą polegać na rekordowych liczbach.

Słynna różowa łódź brała udział w wielu protestach Extinction Rebellion i została wykorzystana do blokowania ruchliwego skrzyżowania Oxford Street w Londynie w kwietniu 2019 roku.

Czytaj też: Extinction Rebellion protestowało przed spalarnią; Dwóch aktywistów aresztowanych

dailymail.co.uk/fot.pixabay/fot. tt Extinction RebellionUK