PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści Extinction Rebellion niszczą francuskie pola golfowe

Aktywiści Extinction Rebellion niszczą francuskie pola golfowe

Autor: Świat Rolnika 2022-08-16 16:30:00
Aktywiści

Aktywiści klimatyczni z grupy Extinction Rebellion przyznali się do serii ataków na pola golfowe znajdujące się na południu Francji.

Grupa twierdzi, że jest odpowiedzialna za wlewanie cementu do dziur na kilku polach golfowych w pobliżu Tuluzy. W dwóch trzecich kraju ogłoszono stan kryzysowy ze względu na zmniejszone o 85 procent opady – w porównaniu z pozostałymi latami. Obecnie uważa się, że około 100 francuskich wiosek nie ma wody pitnej, a lokalni mieszkańcy mają obecnie zakaz podlewania ogrodów lub mycia samochodów w najbardziej dotkniętych obszarach. 

Aktywiści zalewają cementem dołki na polach golfowych

Aktywiści uważają, że jest to słuszna reakcja na zwolnienie golfa z obowiązującego w większości Francji zakazu wodnego. 

W dwóch trzecich kraju ogłoszono stan kryzysowy ze względu na zmniejszone o 85 procent opady – w porównaniu z pozostałymi latami.

Około 100 francuskich wiosek nie ma wody pitnej, a lokalni mieszkańcy mają obecnie zakaz podlewania ogrodów lub mycia samochodów w najbardziej dotkniętych obszarach. 

Pola golfowe mogą jednak nadal nawadniać, aczkolwiek w nocy i zużywając nie więcej niż 30% niż zwykle.

Przypomnijmy, że Extinction Rebellion w zeszłym miesiącu szturmowało walijską kopalnię.

Aktywiści

Francuska federacja potępiła ataki

To zwróciło uwagę Extinction Rebellion, gdy aktywiści z lokalnych oddziałów zaczęli niszczyć pola golfowe w miejscowościach Vieille-Toulouse i Blagnac. Nazwali golfa „przemysłem rekreacyjnym najbardziej uprzywilejowanych”. 

Gerard Rougier z Francuskiej Federacji Golfa potępił ataki, twierdząc, że „pole golfowe bez greenu jest jak lodowisko bez lodu”. 

Eric Piolle, burmistrz Grenoble z Partii Zielonych, skrytykował ulgi dla pól golfowych, mówiąc, że „nadal chronią bogatych i wpływowych”.

Susza wpłynęła również na pola golfowe w Wielkiej Brytanii. 

W zeszłym tygodniu England Golf rozesłał w zeszłym tygodniu wiadomość, wzywając kluby w najbardziej dotkniętych obszarach do „podjęcia natychmiastowych działań” w celu złagodzenia wyrządzonych szkód.

Czytaj też: Aktywiści klimatyczni zafarbowali wodę w fontannach

bunkered.co.uk/fot.Twitter