PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści aresztowani podczas COP26 w Glasgow

Aktywiści aresztowani podczas COP26 w Glasgow

Autor: Michał Rybka 2021-11-05 10:10:31
Aktywiści aresztowani

Aktywiści aresztowani podczas COP26 w Glasgow dopuścili się przewinień wobec funkcjonariuszy policji. Doszło do napaści, która naraziła członków służb na niebezpieczeństwo.

Środowy Protest był jednym z kilku, kiedy na szczycie COP26 omawiano system finansowy. W sumie policja dokonała pięciu aresztowań, podczas gdy setki aktywistów na rzecz klimatu przemaszerowały przez największe miasto Szkocji.

Funkcjonariusze policji spryskani farbą

Dwa z aresztowań miały miejsce po tym, jak kilku funkcjonariuszy zostało spryskanych farbą. Skonfiskowano również puszki z farbą w spray’u.

Napaści na funkcjonariuszy, którzy każdego dnia narażają swoje bezpieczeństwo, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczne i przyjęli podejście ułatwiające i oparte na prawach do protestów, są całkowicie nie do przyjęcia.

– powiedział zastępca komendanta policji Gary Ritchie.

Aktywiści aresztowani podczas szczytu klimatycznego są związani z Extinction Rebellion

Wyruszające ze schodów Buchanan Street tuż po południu, demonstracje Extinction Rebellion odbyły się przed kordonem policji na Sauchiehall Street. Kolumna protestujących odwróciła się i poszła wzdłuż West Nile Street, zanim przeszła przez inne części centrum miasta.aresztowaniaktywisci1 05.11.21

Ruch uliczny został zatrzymany na kilku ulicach, gdy przeszli przez nie demonstranci. Kilku aktywistów zorganizowało siedzący protest przed biurami SSE przy Waterloo Street.
Następnie marsz przesunął się dalej, gdy uczestnicy kampanii, otoczeni przez funkcjonariuszy policji, odmówili przejścia inną drogą.

Protestujący maszerowali także przed biurami centrum technologicznego JP Morgan w Glasgow, uderzając w bębny i śpiewając.

Starcia wybuchły po tym, jak dwóch mężczyzn próbowało rozwinąć transparent z napisem „Kontroluj granice, a nie nasze kotły”, a protestujący przeciwko Extinction Rebellion próbowali ich powstrzymać.

Później aktywiści usiedli na środku ulicy św. Wincentego. Z relacji protestujących wynika, że szkocka policja była agresywna w swoich działaniach.

Aktywiści już wcześniej dawali o sobie znać

Protestujący prowadzili kampanię przeciwko polu naftowemu Cambo. Zorganizowali udawaną ceremonię, podczas której „królowa” zakręciła krany do rurociągu naftowego.

Demonstracja na ulicy Buchanan w mieście odbywa się w rocznicę inauguracji przez królową przepływu ropy naftowej na Morzu Północnym w 1975 roku.

Friends of the Earth Scotland wraz z grupami kampanijnymi Platform i Stop Cambo zorganizowali wydarzenie w środę rano.

Aktywistka przebrana za królową zeszła po schodach na szczycie Buchanan Street, po czym przeczytała przemówienie i zakręciła duży kran.

Minęło 46 lat odkąd królowa odkręciła kran: najwyższy czas, abyśmy go zakręcili i zatrzymali ciągły przepływ ropy i gazu.

– powiedziała Caroline Rance z Friends of the Earth Scotland.

Czytaj także: Aktywiści z Insulate Britain aresztowani za blokowanie dojazdu do parlamentu

źródła:heraldscotland.com/fot.Twitter


Aktywiści Extinction Rebellion wzięli na celownik brytyjską cukrownię

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 13:30:00

Budynki wymazane farbą i przyklejeni do nich ludzie, czyli aktywiści na G7

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 11:29:00

Czy Greta Thunberg była opłacana przez Rosję? Aktywiści mają dowody

Autor: Świat Rolnika 2022-06-23 14:45:00

BULT SMOGOWICZE