PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Wylewali chemikalia do gleby. Zostali złapani na gorącym uczynku

Wylewali chemikalia do gleby. Zostali złapani na gorącym uczynku

Autor: Kamila Ciężka 2022-05-26 07:00:00
chemikalia

Dwóch mężczyzn zostało złapanych na gorącym uczynku, gdy wylewali do gleby niebezpieczne chemikalia. Zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej Placówki we Władysławowie znaleźli miejsce, w którym dochodziło do usuwania do gleby prawdopodobnie odpadów poprodukcyjnych.

Wylewali chemikalia do gleby

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej Placówki we Władysławowie zauważyli, że na terenie jednej z firm działających na terenie powiatu dochodzi do przestępstwa polegającego na wlewaniu do gleby prawdopodobnie niebezpiecznych chemikaliów – odpadów poprodukcyjnych. Kiedy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, ujawnili tam ogromny i głęboki dół w ziemi (wykopany przy użyciu koparki) i przy nim stali dwaj mężczyźni, którzy wylewali do gleby chemikalia z 26 plastikowych beczek o pojemności około 120 litrów każda.

Wykopana góra z ziemi z wykopu stanowiła zasłonę, dla działań przestępczych. Jak wstępnie ustalili policjanci, działalność ta mogła trwać od wielu lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów i doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady i dowody przestępstwa. Ponadto na miejsce wezwano straż pożarną oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy także zabezpieczyli próbki do dalszej analizy.

Z mężczyznami zostały przeprowadzone czynności procesowe. Śledztwo prowadzi wejherowska prokuratura. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże z uwagi na to, że nadal gromadzony jest materiał w tej sprawie, niewykluczone, że wstępna kwalifikacja czynu może zostać zmieniona.

chemikalia

Czytaj też: Chemikalia w lesie! Przerażające odkrycie olsztyńskich leśniczych!

pomorska.policja.gov.pl/fot.Policja Pomorska


Już niedługo poznamy zwycięzcę konkursu na Drzewo Roku

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 19:00:00

Piecuszek – pospolity ptak lęgowy o pięknym śpiewie

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 17:00:00

Naukowcy: Nowy system ochrony przyrody 30x30 przyniesie wiele korzyści

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-25 17:00:00

BULT SMOGOWICZE