PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Wilk grasował w Poznaniu i okolicach! Został odłowiony

Wilk grasował w Poznaniu i okolicach! Został odłowiony

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-03-09 11:11:11
Wilk

Do poznańskiego zoo trafił wilk, który w poniedziałek został schwytany w okolicach podpoznańskich Komornik i autostrady A2. Próby jego odłowienia trwały od wielu dni, zwierzę było widywane w Poznaniu i w okolicach miasta. Informację o złapaniu zwierzęcia podał w poniedziałek rzecznik prasowy KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak; policja asystowała przy ujęciu wilka. Rzecznik podał, że wilk od kilkunastu dni był widywany w Poznaniu i okolicach; niewykluczone, że mógł być wychowany przez ludzi, bo podchodził do zamieszkałych domów.

Wilk odłowiony

"Pojedzie do azylu poznańskiego zoo, gdzie będzie miał najlepszą opiekę. Dobrze, że został schwytany. Za blisko trzymał się domostw i wychodził na ulice. Niechybnie by zginął pod kołami jakiegoś samochodu" – napisał rzecznik w mediach społecznościowych.wilki francja rezerwat

Poznańskie zoo informowało w poniedziałek rano, że próby odłowienia wilka podejmowano od kilku dni. W niedzielę zwierzę było ponownie widziane w granicach Poznania.

"W mediach natychmiast pojawiły się informacje przekazane przez zaniepokojonych mieszkańców, a doniesienia o wilku w centrum Poznania zostają w nich przedstawione jako dowód na naturalną utratę strachu przed człowiekiem tych drapieżników i są łączone z zupełnie innej natury konfliktami na linii człowiek – wilk. Osobnik, o którym mowa, jest zwierzęciem, które do niedawna było od szczenięcia przetrzymywane przez człowieka. To nie jest dziki wilk i dlatego nie przejawia zachowań typowych dla swojego gatunku" – podało zoo.

Czytaj także: Grypa ptaków zbiera swoje żniwo! Aż sześć nowych ognisk! Hodowcy maja się czego bać…

Jak podkreślono, zwierzę nie jest agresywne wobec ludzi. Ogród zoologiczny zaapelował jednak do osób, które by go spotkały o niezbliżanie się i o kontakt z pracownikiem zoo. W poniedziałek po południu zoo potwierdziło, że wilk jest już na kwarantannie.

PAP/fot. pixabay

 


Chwile grozy na Podkarpaciu. Wilk grasuje po miasteczku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 14:00:00

Niedźwiedź niezapowiedzianym gościem na kolacji w Bieszczadach

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 19:30:00

Na Syberii i Dalekim wschodzie lasy palą się w zatrważającym tempie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 13:00:00

BULT SMOGOWICZE