PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Warszawiacy mogą za darmo pobrać nasiona z łąkomatów 

Warszawiacy mogą za darmo pobrać nasiona z łąkomatów 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-02 17:00:00
nasiona

Łąkomaty to urządzenia, z których Warszawiacy mogą za darmo pobrać nasiona do wysiania łąki kwietnej na balkonie lub w ogrodzie.

Mieszankę skomponowali miejscy ogrodnicy. Warszawiacy mogą wziąć nasiona z dwóch lokalizacji – w Śródmieściu i na Pradze-Północ. Ogrodnicy przekazali, że łąkomaty wydają jednorazowo po 10 g nasion, co daje możliwość uzyskania nawet 5 mkw. łąki. Urządzenia powstały we współpracy z Fundacją Łąka, a nasiona sfinansowała marka Almette. 

Darmowe nasiona w łąkomatach

"Pamiętacie zachwycającą łąkę na Rondzie Dmowskiego? Teraz możecie mieć ją w swoim domu" – przekazał w mediach społecznościowych Zarząd Zieleni. W dwóch lokalizacjach w stolicy stanęły specjalne urządzenia – łąkomaty. Jeden znajduje się na Osiedlu Jazdów (ul. Jazdów 10/5), drugi w Pawilonie Edukacyjnym Kamień na Golędzinowie.

Warszawiacy mogą zabrać stamtąd nasiona i wysiać łąkę kwietną na swoim balkonie lub w ogrodzie. "To specjalna mieszanka skomponowana przez naszych ogrodników, dokładnie taka, jaka rozkwitała w centrum Warszawy w zeszłym roku" – podkreślił Zarząd Zieleni.

Ogrodnicy przekazali, że łąkomaty wydają jednorazowo po 10 g nasion, co daje możliwość uzyskania nawet 5 mkw. łąki. W pawilonie edukacyjnym dodatkowo można utworzyć własną kompozycję z kwiatów w 4 różnych kolorach – pomarańczowym, różowym, białym i żółtym.

Urządzenia powstały we współpracy z Fundacją Łąka, a nasiona sfinansowała marka Almette. Dzięki temu w 2022 roku powstanie 5 hektarów łąk kwietnych.

nasiona

Czytaj też: Warszawa tnie drzewa na potęgę. Najwięcej spośród dużych miast

PAP/fot. Zarząd Zieleni Warszawa

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Osady ściekowe na Podkarpaciu pomagają w uprawie roślin


Autor: Kamila Ciężka

Dziś Światowy Dzień Pszczół. Pamiętajmy o tych pożytecznych owadach


Autor: Polska Agencja Prasowa

Azalie pontyjskie zakwitły tydzień później niż przed rokiem


BULT SMOGOWICZE