PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Rusza kolejna edycja akcji „Drzewko za surowce wtórne”

Rusza kolejna edycja akcji „Drzewko za surowce wtórne”

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-22 22:00:00
Drzewko za surowce wtórne

W sobotę, 23 kwietnia, ruszy kolejna edycja akcji „Drzewko za surowce wtórne” , w ramach której można otrzymać sadzonki drzew i krzewów za odpady.

Jej celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i podkreślenie znaczenia ekosystemów leśnych dla jakości życia człowieka – poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku.

Kolejna edycja akcji „Drzewko za surowce wtórne”

,,Drzewko za surowce wtórne" to akcja, w ramach której można otrzymać sadzonki drzew i krzewów leśnych pochodzących z Nadleśnictwa Kaliska, ze szkółki leśnej w Wirtach, w zamian za surowce wtórne i makulaturę.

Aby otrzymać drzewka, w dniu akcji należy zgłosić się z surowcami wtórnymi do jednego z czterech punktów: od godz. 10:00 do 13:00 przy hipermarkecie Leclerc na Przymorzu, przy Centrum Handlowym Klif w Gdyni i Galerii Szperk w Gdyni Kosakowie i od godz. 10:00 do 18:00 przy Centrum Handlowym Matarnia w Gdańsku.

,,Aby otrzymać sadzonkę drzewka, należy przynieść pięć kg makulatury lub zużyty sprzęt AGD/RTV. Jednocześnie będziemy prowadzić zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz jednej z pomorskich fundacji" – powiedział Jerzy Krefft z Pomorskiej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Oprócz zbiórki, przy punkcie zlokalizowanym przy Leclercu zaplanowano m.in. pokazy grillowania i atrakcje dla dzieci – malowanie twarzy i wykonywanie prac plastycznych.

Akcja odbędzie się już po raz dwunasty. W czasie poprzednich do rąk mieszkańców Trójmiasta trafiło ponad 40 000 sadzonek drzew i krzewów leśnych prosto z Nadleśnictwa Kaliska. Pomysłodawcą i partnerem akcji jest redakcja "Dziennika Bałtyckiego".

Drzewko za surowce wtórne

Czytaj też: #sadziMy z Prezydentem i Pierwszą Damą – duże zainteresowanie akcją

PAP/fot.pixabay


Niedźwiedź niezapowiedzianym gościem na kolacji w Bieszczadach

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 19:30:00

Na Syberii i Dalekim wschodzie lasy palą się w zatrważającym tempie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 13:00:00

Wody Polskie: Realizujemy obecnie 300 inwestycji za 20 mld zł

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 20:30:00

BULT SMOGOWICZE