PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Ranny dzik uratowany przez warszawskich strażników miejskich

Ranny dzik uratowany przez warszawskich strażników miejskich

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-29 19:30:00
dzik

Ranny dzik spacerował po Wawrze. Złapał go łowczy, a strażnicy z Ekopatrolu przewieźli do specjalistycznego ośrodka dla dzikich zwierząt – poinformowała SM.

Patrolujący w czwartek ulicę Błękitną w Warwarze strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który filmował coś na poboczu, za pomocą smartfona. Gdy strażnicy podjechali bliżej, zobaczyli przy ogrodzeniu młodego dzika.

Dzik uratowany dzięki pomocy strażników miejskich 

"Mężczyzna powiedział nam, że dzik kręci się w tym miejscu od wieczora. Kuśtykał, ponieważ miał ranę tylnej nogi. Był zdezorientowany i podchodził bardzo blisko nas. Zupełnie jakby oczekiwał pomocy" – powiedziała inspektor Ewa Pałaszewska-Łoś z Ekopatrolu, która wraz z drugim strażnikiem zaopiekowała się rannym dzikiem.

Zwierzak prawdopodobnie odłączył się od stada. Być może został potrącony przez jakiś pojazd, gdy przechodził przez ulicę. W pobliżu funkcjonariusze nie zauważyli jego pobratymców. Strażnicy odseparowali rannego dzika, by nie wystraszyły go i nie potrąciły przejeżdżające samochody. Na miejsce wezwano łowczego z Lasów Miejskich, który uśpił i odłowił dzika.

"To już nie warchlak, a młody zwierzak. Mamy nadzieję, że ta pechowa przygoda skończy się dla niego szczęśliwie i wróci do lasu" – dodała insp. Ewa Pałaszewska-Łoś.

Dzik został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie zajęli się nim specjaliści.

dzik

Czytaj też: Mapa ASF. Sprawdź, gdzie wystąpiły ogniska w 2021 i 2022 roku

PAP/fot. strazmiejska.waw.pl