PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Ponad 50 nowych drzew w Lesie Młodej Łodzi na pamiątkę narodzin dziecka

Ponad 50 nowych drzew w Lesie Młodej Łodzi na pamiątkę narodzin dziecka

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-09-28 20:13:44
las młodej łodzi

Ponad 50 drzew przybyło w sobotę w Lesie Młodej Łodzi. Posadzili je mieszkańcy miasta, którzy w tym roku zostali rodzicami i w ten sposób uczcili narodziny dziecka. Zainicjowany w 2017 roku Las Młodej Łodzi liczy już 350 drzew.

Las Młodej Łodzi

Las Młodej Łodzi to inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, zapoczątkowana cztery lata temu przez ówczesną radną miejską, a obecnie wiceprezydent Łodzi Małgorzatę Moskwę-Wodnicką. Akcja jest powrotem do tradycji sadzenia drzew, jako pamiątki z okazji narodzin dziecka. Jak podkreśliła Moskwa-Wodnicka, to jeden z najlepszych prezentów, jaki rodzice mogą podarować nowemu członkowi rodziny. W ten sposób mieszkańcy miasta przyczyniają się też do zalesiania Łodzi i promują ekologiczne postawy.system ewidencjonowania drzew

W sobotę na Uroczysku Lublinek w ramach ósmej edycji akcji młodzi rodzice posadzili kolejnych 50 drzew. Dla dziewczynek były przygotowane lipy, a dla chłopców – dęby. Każdy z rodziców otrzymał też certyfikat, a wkrótce przy sadzonkach pojawią się pamiątkowe tabliczki. Może znaleźć się na niej imię dziecka, data jego urodzenia oraz waga i wzrost noworodka.

Czytaj także: Gąsienice atakują sosny! Czy drzewa przetrwają inwazję?

Władze łodzi dziękują

"Dziękuję za zainteresowanie akcją i udział w niej. Jestem pewna, że to wspaniała pamiątka dla rodziców, ale także dzieci, które za kilkadziesiąt lat być może przyprowadzą tutaj swoje dzieci" – powiedziała w sobotę wiceprezydent Łodzi.

Nasadzenia odbywają się każdego roku wiosną i jesienią. Jak przyznała Moskwa-Wodnicka inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Las Młodej Łodzi liczy obecnie 350 drzew. Kolejna grupa młodych rodziców posadzi swoje drzewka za dwa tygodnie.

Drzewo mogą zasadzić mieszkańcy Łodzi, którym w obecnym roku urodziło się dziecko. Sadzonki zapewnia miasto. Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej.