PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Polscy leśnicy pomagają Ukrainie w ramach akcji ,,Plecak dla Ukrainy”

Polscy leśnicy pomagają Ukrainie w ramach akcji ,,Plecak dla Ukrainy”

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-03-24 07:00:00
Plecak dla Ukrainy

Lasy Państwowe po raz kolejny włączają się w działania pomocowe na rzecz Ukrainy, tym razem w ramach ogólnopolskie akcji ,,Plecak dla Ukrainy”.

W ramach prowadzonej na szeroką skalę ogólnopolskiej akcji, polscy leśnicy przygotowują ekwipunek ze specjalistycznym wyposażeniem terenowym. Pierwszy z kilku zaplanowanych transportów dotarł już na polsko-ukraińską granicę.

Akcja ,,Plecak dla Ukrainy”

Pomysł na akcję pod hasłem „Plecak dla Ukrainy” zrodził się w odpowiedzi na list skierowany do Józefa Kubicy, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych przez leśników ze Lwowa. Napisano w nim, że Lwowski Okręgowy Wydział Leśnictwa i Łowiectwa utworzył formację Ochotniczej Obrony Terytorialnej, która liczy 900 osób. W jej skład wejdą leśnicy obwodu lwowskiego. Jednostka ta zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy humanitarnej dla Braci Leśnej w Ukrainie w zakresie ochrony i zagospodarowania lasu w warunkach konfliktu zbrojnego wywołanego agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Stąd decyzja Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych o zaangażowaniu wszystkich regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w realizowanie akcji „Plecak dla Ukrainy”. Każda z tych jednostek kupuje i wyposaża plecaki, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez leśników z Ukrainy.

W skład pokaźnego ekwipunku wchodzą m.in. obuwie i odzież terenowa, termiczna, apteczki, termosy, latarki taktyczne, powerbanki, lornetki, ogrzewacze, a także żywność o długim terminie przydatności, jak konserwy, kabanosy, czy suchary wojskowe. W ramach pierwszej transzy przygotowało kilkaset sztuk pojemnych, 120 litrowych plecaków, każdy o wartości około 1000 zł, które finalnie trafią do Ukrainy.           

,,Już podczas poprzedniej wizyty w Hrebennem deklarowałem, że leśnicy będą pomagać tak  długo, dopóki sytuacja będzie tego wymagała. Dotrzymujemy danego słowa i dziś przekazujemy naszym kolegom z Ukrainy plecaki wyposażone w sprzęt niezbędny w warunkach polowych, aby mogli bronić swojego terytorium” – podkreśla Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Podczas spotkania w Nadleśnictwie Tomaszów dyrektor Kubica w symbolicznym geście pomocy przekazał Jarosławowi Celeniowi, wiceszefowi Lwowskiego Zarządu Leśnego, plecaki w pełni wyposażone w sprzęt potrzebny lwowskiej formacji Ochrony Terytorialnej.

Plecak dla Ukrainy

Czytaj też: Leśnicy też pomagają Ukrainie. Wielka solidarność Polaków

lasy.gov.pl/fot.LP,Honorata Galczewska,Alicja Chęcińska


Chwile grozy na Podkarpaciu. Wilk grasuje po miasteczku

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 14:00:00

Niedźwiedź niezapowiedzianym gościem na kolacji w Bieszczadach

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 19:30:00

Na Syberii i Dalekim wschodzie lasy palą się w zatrważającym tempie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 13:00:00

BULT SMOGOWICZE