PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Nowy łowczy okręgowy w Lesznie. Ma wiedzę i doświadczenie

Nowy łowczy okręgowy w Lesznie. Ma wiedzę i doświadczenie

Autor: Świat Rolnika 2022-07-15 16:00:00
łowczy okręgowy

14 lipca powołany został nowy łowczy okręgowy w Lesznie. Łowczy krajowy Paweł Lisiak powołał na stanowisko łowczego okręgowego Annę Wygocką.

Anna Wygocka ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Nauk Społecznych na kierunku Stosunki Międzynarodowe i od 2012 roku jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Ma również selekcjonerskie uprawnienia do wykonywania polowania.

Nowy łowczy okręgowy w Lesznie

PZŁ dodaje, że nowy łowczy okręgowy posiada dużą wiedzę z zakresu znajomości Statutu Polskiego Związku Łowieckiego oraz ustawy Prawo łowieckie. Anna Wygocka pasjonuje się kynologią łowiecką, a od 2008 r. jest hodowcą użytkowych wyżłów weimarskich krótkowłosych, z którymi z sukcesami startuje na konkursach psów myśliwskich, także za granicą.

,,Jest założycielem oraz członkiem Zarządu Klubu Wyżłów Weimarskich Polskiego Związku Łowieckiego oraz członkiem Klub e.V.Weimaraner w Niemczech. Aktywnie działa w Komisji Kynologicznej przy Zarządzie Okręgowym Wrocław. Do tej pory pracowała tam na stanowisku instruktora, gdzie m.in. prowadziła sprawy dotyczące przygotowania kursów i treningów strzeleckich dla kandydatów do Polskiego Związku Łowieckiego, organizowała imprezy związane z kulturą łowiecką, zawodami strzeleckimi, konkursami kynologicznymi, współpracowała z instytucjami w sprawach związanych z realizacją zadań PZŁ oraz aktywnie działała jako członek Komisji Kynologicznej przy ZO PZL we Wrocławiu” – czytamy na stronie Polskiego Związku Łowieckiego.

łowczy okręgowy

Czytaj też: Łowczy Krajowy: Decyzja o udziale dzieci w polowaniach to decyzja rodzica

pzlow.pl/fot.PZŁ/fot.pixabay