PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Niedźwiedzie opuściły szlak na Kasprowy Wierch. Droga jest otwarta

Niedźwiedzie opuściły szlak na Kasprowy Wierch. Droga jest otwarta

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-13 16:00:00
Niedźwiedzie

Niedźwiedzie, które pojawiły się na popularnym zielonym szlaku turystycznym z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch, przeszły na inny teren.

Tym samym popularny szlak od piątku jest już dostępny dla wędrowców. Był zamknięty od 23 kwietnia, ponieważ właśnie wtedy w okolicy pojawiły się zwierzęta. Popularny wśród turystów zielony szlak prowadzący z Kuźnic na Kasprowy Wierch wiedzie przez Myślenickie Turnie. Jego pokonanie zajmuje około trzy godziny.

Niedźwiedzie przeszły na inny teren

,,Popularny zielony szlak turystyczny z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch od piątku jest już dostępny dla wędrowców. Był zamknięty od 23 kwietnia, ponieważ w okolicy pojawiły się niedźwiedzie, ale obecnie przeszły w inny rejon” – poinformował PAP leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Marcin Strączek - Helios.

Jeden z młodych tegorocznych niedźwiadków pojawił się samotnie pod koniec kwietnia na nartostradzie biegnącej do Kuźnic. Były obawy, że malec został porzucony przez matkę lub wypadł z gawry, jednak dalsze obserwacje nie potwierdziły tych wersji. Według obserwacji przyrodników z TPN Niesforny niedźwiadek malec był karmiony przez matkę, a ostatnio widziany był w dobrej kondycji 30 kwietnia.

Obserwacje wskazują, że bytująca tam niedźwiedzica z młodymi przeszła w inny rejon. Młody niedźwiadek był w dobrej formie. Wszystko wskazuje na to, że niedźwiedzia matka w gawrze miała jeszcze inne młode” – relacjonowała PAP leśniczy z Obwodu Ochronnego Kuźnice.

Popularny wśród turystów zielony szlak prowadzący z Kuźnic na Kasprowy Wierch wiedzie przez Myślenickie Turnie. Jego pokonanie zajmuje około trzy godziny.

niedźwiedzie

Czytaj też: Niedźwiedź zaatakował turystów w Tatrach. „Są teraz bardzo głodne”

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zarząd Zieleni: Opryski przeciw komarom w tym roku nie będą używane 


Autor: Kamila Ciężka

Trwają gody żmij. Uważaj na jadowite węże w lasach


Autor: Polska Agencja Prasowa

Naukowcy odkryli ogromne jezioro pod lodami Antarktydy


BULT SMOGOWICZE