PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Niedźwiadek z Doliny Bystrej pod obserwacją przyrodników

Niedźwiadek z Doliny Bystrej pod obserwacją przyrodników

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-11 15:30:00
Niedźwiadek

Mały niedźwiadek, który pojawił się pod koniec kwietnia w okolicy nartostrady w Dolinie Bystrej, ma się dobrze i jest obserwowany przez przyrodników z TPN.

Początkowo pojawiły się obawy, że malec został porzucony przez matkę. Specjalista od niedźwiedzi Filip Zięba z TPN przekonuje, że nic nie wskazuje na to, żeby niedźwiadka spotkał zły los. W sąsiedztwie jego tropów widywano tropy większego niedźwiedzia, być może jego matki. Tę hipotezę zdaje się potwierdzać pojawianie się tropów przez kilka kolejnych dni.

Niedźwiadek na popularnym szlaku

Niedźwiadek był też widziany w dobrej kondycji z wagonika kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Wszystko więc wskazuje na to, że malec jest karmiony przez matkę. Z powodu aktywności niedźwiedzi w dolnej części Doliny Bystrej przy popularnym szlaku narciarskim wiodącym z Kuźnic w kierunku Kasprowego Wierchu, Tatrzański Park Narodowy zdecydował o zamknięciu traktu, aby zapewnić zwierzętom spokój. Do odwołania turyści nie mogą poruszać się zielonym szlakiem Kuźnice – Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch w obu kierunkach.

niedźwiadek

Czytaj też: Niedźwiedź zaatakował turystów w Tatrach. „Są teraz bardzo głodne”

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Leśnicy chcą przybliżyć turystom podkarpacką dolinę Osławy


Autor: Tomasz Racki

Smog zabija Polaków. Tysiące ofiar rocznie


Autor: Świat Rolnika

Oko w oko z drapieżnikiem. Wilk zauważony w Nadleśnictwie Baligród


BULT SMOGOWICZE