PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Ministerstwo Środowiska nadal nie zgadza się na odstrzał wilków

Ministerstwo Środowiska nadal nie zgadza się na odstrzał wilków

Autor: Świat Rolnika 2022-07-26 09:00:00
odstrzał wilków

Czy w przyszłości w Niemczech będzie się polować na wilki? Według Federalnego Ministerstwa Środowiska w przyszłości odstrzał wilków nie będzie miał miejsca.

Resort poinformował, że pomimo badań nie widzi podstaw do celowego odstrzału drapieżników. Przypomnijmy, że według badań ekspertów, populacja wilków w Niemczech osiągnęła już minimalny poziom i kontrolowana redukcja nie zagroziłaby ogólnej populacji drapieżników.

Niemcy nie zredukują populacji wilków

Obecnie istnieją różne poglądy na ten temat. Badanie przeprowadzone przez Instytut Biologii Dzikiej Przyrody i Gospodarki Łowieckiej (IWJ Wiedeń) na zlecenie Ministerstwa Środowiska Dolnej Saksonii wykazało, że minimalna populacja wilków w Dolnej Saksonii została osiągnięta. Przy 39 watahach i 4 samotnych wilkach osiągnięto biologicznie wymaganą minimalną liczbę wilków. Kontrolowany odstrzał wilków nie zagroziłby populacji.

Federalne Ministerstwo Środowiska (BMU) poinformowało jednak, że pomimo badań nie widzi podstaw do celowego polowania na drapieżniki.

,,Wymagania dotyczące wilków wynikają bezpośrednio z europejskiego prawa ochrony przyrody. To wyklucza zarządzanie polegające po prostu na odstrzale określonej liczby wilków. Dlatego poszukujemy innych rozsądnych rozwiązań, aby oddać sprawiedliwość wypasanym zwierzętom i chronić naszą przyrodę” - powiedziała rzeczniczka resortu.

odstrzał wilków

Czytaj też: Odstrzał wilków we Francji. Konieczne zdecydowane działania

agrarheute.com/fot.pixabay