PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Łączą nas Drzewa – rusza kampania zainaugurowana przez Prezydenta

Łączą nas Drzewa – rusza kampania zainaugurowana przez Prezydenta

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-05-05 09:00:00
Łączą nas Drzewa

Rusza ogólnopolska kampania „Łączą nas Drzewa”, która została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów. W każdej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, sadzone będą drzewa, angażując lokalną społeczność oraz przedstawicieli samorządów i władz państwowych. Sadzenie będzie okazją do zapoznania się z działaniami leśników oraz wzięcia udziału w szeregu leśnych imprez organizowanych z zachowaniem obowiązujących restrykcji sanitarnych.

Łączą nas Drzewa – wspólna akcja Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Lasów Państwowych

Pomysłodawcą akcji “Łączą nas Drzewa” jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które realizuje projekt przy współpracy z Lasami Państwowymi. Jej główną ideą jest fakt, że drzewa stanowią jeden z kluczowych elementów zielonej infrastruktury, zaspokajającej liczne potrzeby społeczne.

Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość w Polsce dzisiaj to prawie 30 procent powierzchni naszego kraju. Jesteśmy w czołówce państw europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych. Do 2050 roku chcemy, żeby lesistość wynosiła 33 procent

– powiedział wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa

– dodał Siarka

Leśnicy zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniach online – licznych wirtualnych spacerach, webinarach i lekcjach o przyrodzie, oraz leśnych spacerów w gronie najbliższych.

Czytaj też: Promocja parków narodowych – projekt Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Łączą nas Drzewa – Lasy Państwowe zaplanowały kilkadziesiąt wydarzeń

Jednostki Lasów Państwowych z okazji kampaniiLacza nas drzewa 02Łączą nas Drzewa” zaplanowały kilkadziesiąt wydarzeń, które będą odbywały się po zniesieniu aktualnych ograniczeń. By dowiedzieć się o przywracanych leśnych spacerach, imprezach sportowych, akcjach sprzątania i warsztatach, warto śledzić strony regionalnych jednostek Lasów Państwowych.

Wspólna troska o lasy jest dla nas, leśników celem nadrzędnym. Drzewa zapewniają nam tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, są także miejscem bytowania wielu gatunków fauny i flory oraz doskonałym odnawialnym surowcem. Dzięki lasom możemy korzystać z takich darów natury, jak grzyby czy zioła. Pobyt między drzewami w lesie korzystnie wpływa też na naszą kondycję i samopoczucie

– powiedział Józef Kubica, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Akcja „Łączą nas Drzewa” to inicjatywa, dzięki której po okresie pandemii wychodzimy naprzeciw społecznym potrzebom obcowania z przyrodą i realizacją potrzeby wypoczynku.

gov.pl/fot.Publicdomainpictures/Pixabay


Autor: Świat Rolnika

Prawo łowieckie: Myśliwi mogą polować na gatunki należące do IGO


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Od siedmiu lat mamy w naszym kraju permanentną suszę


Autor: Tomasz Racki

Nowe budki lęgowe dla jerzyków – pogromców komarów


BULT SMOGOWICZE