PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Ekosystem / Jeże powróciły na łono natury. Wypuszczono je w Parku Śląskim

Jeże powróciły na łono natury. Wypuszczono je w Parku Śląskim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-14 21:30:00
Jeże

Jeże, które z powodu problemów ze zdrowiem spędziło zimę pod opieką ludzi, zostały wypuszczone na wolność w Parku Śląskim w Chorzowie.

Zwierzęta są w pełni sił, a na nową drogę życia otrzymały własne domki. "Park Śląski to świetne miejsce dla jeży. Jest tu wszystko, czego potrzebują. Są łąki, krzewy, zarośla i nieskończone zasoby pokarmowe” –  powiedział prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski. Jeże przy wsparciu TAURONA od lat ratuje Piotr Gleńsk, pracownik firmy, który kameralny ośrodek rehabilitacyjny dla tych zwierząt prowadzi we własnym domu. 

Jeże spędziły zimę w ośrodku rehabilitacyjnym 

Jeże spędziły ostatnie miesiące we wspieranym przez TAURON ośrodku rehabilitacyjnym w Radlinie, ostatniej zimy rekonwalescencję przechodziło tam 10 jeży. Dwa z nich nie są jeszcze w pełni sprawne i muszą jeszcze poczekać na wolność, natomiast do grupy jeży z Radlina dołączyły 4 cztery zwierzątka, którymi opiekowała się dr Magdalena Balcarek z przychodni weterynaryjnej Szwarc&Sobik w Rybniku.

"Park Śląski to świetne miejsce dla jeży. Jest tu wszystko, czego potrzebują. Są łąki, krzewy, zarośla i nieskończone zasoby pokarmowe. Cieszymy się, że TAURON ratuje te zwierzęta, które my gościnnie przyjmiemy. W mniej uczęszczane rejony parku trafią specjalne domki, które stanowią świetne schronienie dla tych sympatycznych ssaków" – powiedział prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski.

jeże

TAURON angażuje się w ratowanie zwierząt 

Jeże przy wsparciu TAURONA od lat ratuje Piotr Gleńsk, pracownik firmy, który kameralny ośrodek rehabilitacyjny dla tych zwierząt prowadzi we własnym domu. To właśnie pod jego opieką całą jesień i zimę przebywało 10 chorych jeżyków. W sumie przez ten ośrodek przeszło już ponad 70 jeży.

"Zielony Zwrot TAURONA to nie tylko wysokonakładowe inwestycje w fotowoltaikę, czy energetykę wiatrową, ale także konkretne działania w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim" – podkreślił rzecznik prasowy TAURON Polska Energia Łukasz Zimnoch.

"Dzięki nam dotychczas ponad siedemdziesiąt jeży w dobrej formie wróciło na łono przyrody. Cieszą uratowane zwierzęta, cieszy powszechna sympatia, z jaką te zwierzęta są traktowane" – dodał.

 

Znaleźliśmy odpowiedź na pytanie - "Dokąd tupta nocą jeż?" - od teraz będziemy mogli z całą odpowiedzialnością...

Posted by Park Śląski on Thursday, April 14, 2022

Czytaj też: Domki dla jeży stanęły w Nadleśnictwie Skierniewice

PAP/fot.fb,Park Śląski

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zarząd Zieleni: Opryski przeciw komarom w tym roku nie będą używane 


Autor: Kamila Ciężka

Trwają gody żmij. Uważaj na jadowite węże w lasach


Autor: Polska Agencja Prasowa

Naukowcy odkryli ogromne jezioro pod lodami Antarktydy


BULT SMOGOWICZE