PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia /Drapieżny żółw z USA złapany w Wigierskim Parku Narodowym!

Drapieżny żółw z USA złapany w Wigierskim Parku Narodowym!

Autor: Polska Agencja Prasowa 2020-08-19 11:30:38
Drapieżny żółw

Drapieżny Żółw żółtobrzuchy pochodzący z Kalifornii, który od jakiegoś czasu przebywał w Wigierskim Parku Narodowym (WPN) został złapany przez leśniczego Nadleśnictwa Suwałki. Gada kilka dni temu widział w lesie turysta i poinformował pracowników parku

Drapieżny żółw z USA

Żółw żółtobrzuchy jest zagrożeniem w naszym środowisku dla rodzimych żółwi a także wielu płazów, gadów i bezkręgowców, na które poluje.

drapieżny żółw 2Turysta na początku tygodnia spotkał i sfotografował w parku drapieżnego żółwia, który nie występuje w Polsce. Zdjęcia przekazał pracownikom WPN, którzy zidentyfikowali zwierzę. Okazało się, że to żółw żółtobrzuchy pochodzący z Kalifornii. WPN zaapelował na Facebooku, że jeśli komuś zdarzy się spotkać takiego "podejrzanego" osobnika można spróbować schwytać zwierzę i przywieźć je np. do WPN.

Nadleśnictwo Suwałki poinformowało, że jeden z ich leśniczych spotkał w lesie żółwia. "Podczas porannego obchodu lasu jeden z naszych leśniczych - Przemek spotkał medialnego uciekiniera. Żółw żółtobrzuchy okazał się być ponad 20-letnią samicą wędrującą drogą leśną tylko w sobie wiadomym celu" - czytamy na profilu fb nadleśnictwa.

Czytaj także: Niewybuch w lesie! Znalazły go spacerujące dzieci!

Drapieżny żółw został przekazany do Wigierskiego Parku Narodowego.

W WPN żółwie nie występują. W latach 70. XX wieku ostatni raz widziano tam żółwie błotne. Ten pochodzący z Kalifornii należy do jednego z groźniejszych obcych gatunków inwazyjnych w Europie i na innych kontynentach.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=166599798290919&id=109333277350905

Nadleśnictwo Suwałki, Lasy Państwowe/fot. Barbara Kisłowska - Szyszko