Ekologia

60-letni rolnik trafi za kratki za ubijanie karpi gilotyną. Sachajko: Rolnicy są w ten sposób zastraszani, łamie się ich kręgosłupy

„Znowu się okazuje, że mamy państwo silne wobec słabych i słabe wobec silnych”

 

- komentuje Jarosław Sachajko z Kukiz'15. 

Wyrok skazujący 60-letniego rolnika na karę bezwzględnego pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 1000 zł na krotoszyński TOZ oraz pokrycie kosztów sądowych, zapadł w krotoszyńskim sądzie pierwszej instacji, o czym już pisaliśmy.

https://swiatrolnika.info/hodowla-i-uprawy/21-hodowla/5331-fundacja-viva-tryumfuje-3-miesiace-bezwglednego-wiezienia-za-zabijanie-karpi-zobacz-czego-domagaja-sie-dla-60-latka-internauci


„Słyszymy o aresztowaniach asystentów posłów i och rodzin, takie sprawy trwają po kilka lat i nie można sobie z tym sprawnie poradzić. Tutaj złapano rolnika na działalności, wobec której możemy się zastanawiać, czy ona jest humanitarna, czy nie, ale chodzi o to, jak szybko wobec rolników działają polskie sądy”

 

- mówi przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Jarosław Sachajko.


„Ręce opadają! Trudno jest to w jakiś sposób komentować. Mamy wielu prawdziwych przestępców, a rolnika, którego może nie było stać na wielkich mecenasów, karze się bezwzględnie. Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz. Ten wyrok i szybkość przeprowadzenia całej tej sprawy wpisuje się również w takie próby straszenia rolników tym, co będzie, jak ktoś ich podejrzy i oskarży. Pokazuje się potem coś takiego mieszkańcom miast, że ci rolnicy są źli, znęcają się nad zwierzętami. Wysyłanie do więzienia to jest skrajność, która łamie kręgosłupy rolnikom”

 

- dodaje poseł ruchu Kukiz'15.


Do sprawy odniósł się również polityk Prawa i Sprawiedliwości, Robert Telus, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa:


„Jestem zaskoczony tym wyrokiem. Sądy są niezawisłe, prawo pzwoliło wydac taki wyok. Mam jednak nadzieję, że tak było. Jednak jestem zszokowany tym, że to 60-letni człowiek. Jeżeli takie wyroki będą wydawane to idziemy w bardzo złym kierunku. Jeżeli nawet tam było złamane prawo, to wyrok jest nieadekwatny do czynu.”

 


Ewa Zajączkowska
Fot. pixabay.com

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.