Ekologia

Ciekawostka. Ziemia jest dziś bardziej zazieleniona niż 20 lat temu

Kilka dni temu NASA podała informację, że obecnie na Ziemi jest bardziej ekologicznie niż dwie dekady temu.

Dzięki dokładnemu badaniu wysokiej rozdzielczości zdjęć satelitarnych od połowy lat 90. XX wieku, do dzisiaj, naukowcy stwierdzili, że dziś na Ziemi jest znacznie bardziej zielono.

 

To Indie i Chiny, dwa najbardziej zaludnione kraje są odpowiedzialne za zazielenienie planety w ciągu ostatnich 20 lat. Jak podaje Forbes, w 2016 roku 800 tys. mieszkańców Indii zasadziło 50 mln drzew w 24 godziny, bijąc w ten sposób światowe rekordy. Pomimo, iż m.in. o Chinach mówi się, że jest to kraj nastawiony tylko i włącznie na przemysł i eksploatację środowiska, okazuje się, że zarówno Chiny, jak i Indie wdrażają ambitne programy i technologie w oparciu o gospodarkę rolną, związane z sadzeniem drzew.

 

W latach 70. i 80. Indie oraz Chiny przeprowadzały ogromne wycinki lasów, by rozwijać infrastruksturę i rolnictwo. W latah 90. z kolei obydwa kraje stanęły na wysokości zadania w kwestii redukcji zanieczyszczenia powietrza i gleby oraz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, czego efekty potwierdza dziś NASA.

 

forbes.com/Hez

fot. pixabay.com


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.