Ekologia

[ZDJĘCIA!] Zwierzęta w strojach sado-maso mają uświadomić brak przyjemności z zadawania im bólu

Oto kolejna akcja Animalsów...

 


Tier im Recht to organizacja zajmująca się walką o prawa zwierząt w Szwajcarii. Nowa akcja, którą wymyślili miała na celu uświadomienie odbiorców, że to, co kręci niektórych ludzi, nie sprawia przyjemności zwierzętom. Stąd zdjęcia kota, psa, byka, czy papugi w stroju BDSM.

 

koteeeek


„Odważną kreacją chcieliśmy pokazać, że zwierzęta nie czerpią przyjemności z bólu. Chcąc zwrócić uwagę społeczeństwa na problem, który bezpośrednio ludzi nie dotyczy, trzeba być bezwględnym w środkach"

 

– wyjaśniają autorzy kampanii.

 

krowaaaa


Zarówno ja, jak i internauci odbieramy to raczej odwrotnie. Jakby kampania była przygotowana dla zachęcenia do zadawania zwierzętom bólu, bo utarło się jednak, że ludzie stosują takie przebieranki, gdy odpowiada to ich fetyszom.

 


Żeby była jasność. Jestem ogromnym przeciwnikiem znęcania się nad zwierzętami. Sam mam w domu dwa piękne okazy samców Husky i nie wyobrażam sobie wyrządzenia im jakiejkolwiek krzywdy.

 

pieeesek


Swoją drogą, dobrze, że Animalsi nie wiedzą gdzie mieszkam, bo co, jeżeli jest jakieś zamówienie zza granicy na psy takiej rasy i zaświtałoby im do głów przeprowadzenie interwencji na mojej posesji?

 


Wracając do samej kampanii, rzecz jasna, jej celem, poza uświadomieniem ludzi, że zwierzęta nie lubią bólu, a także ochrona naruszanych praw zwierząt w Szwajcarii.  

 


Tylko nie jestem do końca pewny, czy przedstawienie zwierząt w strojach sado-maso przyniesie taki efekt, bo wydaje mi się, że bardziej na ludzi działa zdjęcie faktycznie skrzywdzonego zwierzęcia, niż takie, które potencjalym zoofilom podkręci wyobraźnię.

 


noizz.pl/FB Stiftung für das Tier im Recht (TIR)/Hez
Graf. FB Stiftung für das Tier im Recht (TIR)


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.