Dofinansowanie na termomodernizacje

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowska i Gospodarki Wodnej. Za treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia.

logo-nfos logo-pz

Dofinansowanie na termomodernizacje

Programy dofinansowania na termomodernizację oferowane przez NFOŚiGW mają na celu poprawę efektywności energetycznej istniejących budynków poprzez modernizację ich instalacji grzewczych, izolację ścian, dachu, podłóg, wymianę okien, montaż systemów odnawialnych źródeł energii itp.

Typowe korzyści z termomodernizacji obejmują zmniejszenie zużycia energii, obniżenie rachunków za ogrzewanie, poprawę komfortu mieszkańców oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, co ma pozytywny wpływ na środowisko.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat aktualnych programów dofinansowania na termomodernizację oferowanych przez NFOŚiGW, należy bezpośrednio skontaktować się z NFOŚiGW lub odwiedzić stronę czystepowietrze.gov.pl. Tam znajdują się  informacje o programach, zasadach aplikowania, wymaganych dokumentach oraz aktualnych terminach naborów.

 

Warto również śledzić wiadomości rządowe oraz lokalne informacje w zakresie ochrony środowiska, aby być na bieżąco z najnowszymi możliwościami dofinansowania.