PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Żywność regionalna – apel o kupowanie jej na Wielkanoc

Żywność regionalna – apel o kupowanie jej na Wielkanoc

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-04-02 07:00:12
Żywność regionalna

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin zaapelował w środę do mieszkańców regionu o kupowanie potraw na święta wielkanocne od lokalnych wytwórców i dostawców. Żywność regionalna kupowana przez mieszkańców Warmii i Mazur z całą pewnością pomoże przetrwać gospodarce okres pandemii COVID-19.

Żywność regionalna – regionalny samorząd zachęca mieszkańców do wspierania lokalnych przedsiębiorców

Regionalny samorząd już od początku pandemii zachęcał, żeby mieszkańcy wspierali zakupami lokalnych przedsiębiorców zrzeszonych w sieci "Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle". Teraz ponowił apel ze względu na okres przedświątecznych przygotowań i zakupów.

Jak zaznaczył marszałek Brzezin, wiele osób w trosce o życie i zdrowie swoje i bliskich ponownie zrezygnuje z wystawnych, gromadnych uroczystości i będzie świętować skromnie, jedynie wśród najbliższych. "Bez względu jednak na to, kto będzie nam towarzyszył podczas Wielkanocy, uszanujemy tradycje, których oprawa kulinarna i świąteczne potrawy są nieodłącznymi elementami" – napisał.

Samorządowiec zwrócił się do mieszkańców regionu o bycie solidarnym i wspieranie się nawzajem. "Pomóżmy również regionalnym firmom przebrnąć przez ten trudny okres, decydujący o ich dalszym istnieniu na rynku. Kupujmy lokalne produkty, jedzmy potrawy przygotowane przez naszych wytwórców – wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i aktualnie obowiązujących przepisów prawa" – podkreślił.zywnosc regionalna

Żywność regionalna z dowozem lub odbiorem własnym

W apelu przypomniano, że w firmach należących do sieci "Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle" można zamówić produkty i dania z dowozem lub odbiorem własnym. Członkostwo w sieci gwarantuje, że potrawy zostały przygotowane przez regionalnych wytwórców z użyciem wyprodukowanych w regionie surowców.

"Okażmy solidarność i pomóżmy naszej regionalnej gospodarce przetrwać" – zaapelował marszałek województwa.
Do regionalnej sieci należy prawie 140 firm z branży gastronomicznej i hotelarskiej, producentów wędlin, przetworów rybnych, mąki, pieczywa, wyrobów cukierniczych, mleczarskich, produktów z owoców i warzyw czy pszczelarskich.

Jest to największe tego typu zrzeszenie w kraju. Członkowie otrzymują certyfikaty, które potwierdzają jakość sprzedawanych produktów.
Woj. warmińsko-mazurskie wstąpiło do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego w 2005 r., jako pierwszy region z Polski.

Czytaj także: Offshore – jakie perspektywy dla Polski? Co jest ważne?

 

PAP/fot.pixabay


Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 08:30:00

BULT SMOGOWICZE