PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Żołnierze Putina jedzą racje żywnościowe przeterminowane o… 7 lat

Żołnierze Putina jedzą racje żywnościowe przeterminowane o… 7 lat

Autor: Tomasz Racki 2022-03-01 08:42:00
Żołnierze Putina jedzą racje żywnościowe

Jak donosi strona ukraińska, rosyjski żołnierze są zmuszeni spożywać racje żywnościowe, które już kilka lat temu straciły przydatność do spożycia. 

"Okupantów karmią przeterminowanymi o siedem lat racjami żywnościowymi" – napisał w komunikatorze Telegram doradca w ukraińskim MSW Anton Heraszczenko. Wojna na Ukrainie ma istotne gospodarcze i finansowe konsekwencje oddziałujące głównie w trzech dziedzinach: energii, wymiany handlowej i sektora finansowego.

Przeterminowane racje żywnościowe

Przedstawiciel MSW opublikował nagranie, na którym widać jak ukraiński żołnierz wyciąga z kartonu pudełka zawierające racje żywnościowe. Na pudełkach widnieje napis "Wojentorg" - tak nazywa się firma, która jest dostawcą usług dla ministerstwa obrony Rosji. Data ważności zamieszczona z tyłu pudełka to 2015 rok.

"Rosyjscy żołnierze - zwracam się do was i do waszych matek. Jakimi debilami muszą być wasi generałowie, by wyposażać swoją armię przeterminowanymi racjami? Teraz jest luty 2022 roku! Jesteście na Ukrainie. Giniecie na Ukrainie nie wiadomo za co i jeszcze, k****, dają wam te przeterminowane racje" – mówi zbulwersowany żołnierz na nagraniu.

"Rosyjskie matki, zabierzcie stąd swoje dzieci, dopóki ich wszystkich tu nie pobiliśmy!" – wezwał.

Czytaj także:Wojna na Ukrainie – pierwsze gospodarcze skutki

PAP/fot. pixabay