PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Znęcał się nad zwierzętami! Grożą mu 3 lata więzienia!

Znęcał się nad zwierzętami! Grożą mu 3 lata więzienia!

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-09-14 08:30:14
Znęcał się nad zwierzętami

47-letni właściciel gospodarstwa rolnego w gminie Rozogi znęcał się nad zwierzętami. Mężczyzna jako właściciel 9 sztuk bydła utrzymywał je bez odpowiedniego, co do ilości i jakości pokarmu oraz wody. Ponadto zwierzęta te były zaniedbane, nie miały zapewnionej opieki i pomocy lekarsko – weterynaryjnej, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci czterech z nich. Za ten czyn zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Znęcał się nad zwierzętami

Szczycieńscy śledczy postawili zarzut 47-letniemu właścicielowi gospodarstwa rolnego. Mieszkaniec gminy Rozogi miał pod swoją opiekę m. in. 9 sztuk bydła. Mężczyzna znęcał się nad zwierzętami, ponieważ zaniedbywał zwierzęta nie dostarczając im odpowiedniego pokarmu oraz odpowiedniej ilości wody. W ocenie lekarza, zwierzęta te były od dłuższego czasu zaniedbywane.

Przebywały w złych warunkach higienicznych oraz nie otrzymywały odpowiedniej opieki i pomocy lekarza weterynarii, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci 4 z 9 cielaków. 47-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami poprzez ich zaniedbywanie. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej: Straty chińskiego sektora świń sięgają 70 miliardów dolarów!

warminsko-mazurska.policja.gov.pl/fot.pixabay