PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Znęcał się nad psami? Weterynarze odebrali mu 16 zwierząt

Znęcał się nad psami? Weterynarze odebrali mu 16 zwierząt

Autor: Polska Agencja Prasowa 2020-07-15 16:33:49
Znęcał się nad psami

Mężczyzna znęcał się nad psami? Zarzut znęcania się nad zwierzętami przedstawiono mieszkańcowi Białej Piskiej (woj. warmińsko-mazurskie) - podała w środę policja. Decyzją służb weterynaryjnych mężczyźnie odebrano 16 psów, które były przetrzymywane w fatalnych warunkach.

Znęcał się nad psami

Jak poinformowała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji, zgodnie z decyzją powiatowego inspektora weterynarii, z należącej do podejrzanego posesji zabrano sześć dorosłych psów i 10 szczeniąt, które umieszczono w schronisku dla zwierząt w woj. podlaskim.
Czy właściciel znęcał się nad psami? Taki zarzut usłyszał. Nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Sprawa trafi do sądu. znecal sie nad psami 2Mężczyźnie grożą nawet trzy lata więzienia.

Czytaj także: PILNE! Balociarka zabiła rolnika – tragiczny wypadek w Machcinie!

Znęcał się nad psami, interweniowała policja

Według policjantów, którzy wspólnie w inspekcją weterynaryjną skontrolowali posesję jednego z mieszkańców Białej Piskiej, psy były pozbawione odpowiedniej opieki i przebywały w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Właściciel nie zapewniał zwierzętom stałego dostępu do jedzenia i picia. Część z nich nie miała schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i były trzymane na zbyt krótkich, poskręcanych łańcuchach. Dorosłe psy były w bardzo złej kondycji fizycznej – były wychudzone, miały sierść oblepioną błotem i odchodami. Mężczyzna, który znęcał się nad psami, trafi teraz przed oblicze sądu.

W stodole znajdującej się na posesji funkcjonariusze zauważyli leżącą pod ścianą łyżkę od ciągnika rolniczego, w której było legowisko dla suki z dwoma szczeniakami. Nie miała ona nawet miski z wodą

– przekazała nadkom. Szypczyńska.

 PAP/jac/pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Rada Kobiet powołana; Lasy Państwowe mają nowy organ doradczy 


Autor: Świat Rolnika

Małopolskie: Ryś podejrzany o ataki na zwierzęta gospodarskie


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 18 i 19 maja


BULT SMOGOWICZE