PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wystawa kur ozdobnych w Warszawie

Wystawa kur ozdobnych w Warszawie

Autor: Piotr Pałys 2020-02-06 19:00:08
Wystawa kur ozdobnych w Warszawie

 W tym tygodniu Warszawa stanie się miejscem organizacji XIV Wystawy Kur Ozdobnych.

Instytucją, która cyklicznie udostępnia swe podwoje dla wystawców jest stołeczna SGGW. W dniach 8, 9 lutego w jej murach zjawią się wystawcy i zwiedzający.

Coroczną imprezę współtworzy "Gallus" Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce. Tegoroczna edycja ma na celu podkreślenie wkładu kultury europejskiej w hodowli kur ozdobnych na przestrzeni wieków.

Do grona popisujących się swymi pierzastymi wychowankami m.in. należą: Polacy, Chińczycy, Japończycy, Anglicy, Indonezyjczycy, Holendrzy i Niemcy.

Odwiedzający, będą mieli okazję przyjrzenia się najmniejszym kurom świata, do których należą: seramy, chabo i sebrytki ze swym nietuzinkowym rysunkiem upierzenia, albo kury jedwabiste o delikatnej, futrzarskiej strukturze piór.

Z drugiej strony barykady zobaczymy kurze olbrzymy: brahmy, czy kochiny o masie dochodzącej do 7 kilogramów. Na uwagę zasługują również umięśnieni bojowcy, spoglądający spode łba na zwiedzających, lecz jednocześnie o gołębim sercu, czy choćby kury długopiejące – ayam ketawa, ze swym niepowtarzalnym „śmiechem małego dziecka”.

Stoiska wystawiennicze zarezerwowali nowi, młodzi adepci sztuki hodowlanej, jak i doświadczeni naukowcy, hodowcy, czy miłośnicy tych pięknych ptaków. Na wystawie pojawią się również przedstawiciele firm branżowych.

Organizatorzy przewidują, że pióra swe będzie prezentować około 800 ptaków, które zostaną poddane ocenie międzynarodowego jury. Wśród championów zobaczymy również polskie kury.

Branżyści będą zachwalali swoje inkubatory, preparaty prewencyjne, klatki, wyposażenie kurników oraz literaturę specjalistyczną.

XIV Wystawa Kur Ozdobnych - Obiekty sportowe SGGW przy ul. Ciszewskiego 10 Warszawa

Czynne:

8 lutego od godziny 10 do 18
9 lutego od godziny 10 do 16

Źródło: SGGW/PP


Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE