PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /wSensie.pl: Nowoczesna i Petru chcą zniszczyć polskie rolnictwo? Poseł KORWiN ujawnił szokujące fakty

wSensie.pl: Nowoczesna i Petru chcą zniszczyć polskie rolnictwo? Poseł KORWiN ujawnił szokujące fakty

Autor: 2015-10-20 00:00:00
Brak grafiki

Poseł Partii KORWiN Przemysław Wipler w programie Tomasza Lisa "Tomasz Lis na żywo" ujawnił kolejnego maila, który obciąża Ryszarda Petru oraz jego partię Nowoczesna. To co pokazał Wipler szokuje!

Poseł Partii KORWiN Przemysław Wipler w programie Tomasza Lisa "Tomasz Lis na żywo" ujawnił kolejnego maila, który obciąża Ryszarda Petru oraz jego partię Nowoczesna. To co pokazał Wipler szokuje!

Tego Ryszard Petru z Nowoczesna nie mógł się spodziewać, że w publicznej telewizji i to na żywo zostaną pokazane jego zamiary wobec polskiego rolnictwa i polskiego biznesu. Ujawniony przez posła Przemysław Wiplera mail szokuje w swej treści. Jak wynika z jego treści, sztab wyborczy Nowoczesna pod wpływem działaczy organizacji ekologicznych (prozwierzecych) obmyślili plan fizycznej likwidacji hodowli zwierząt gospodarskich jak np. drób czy "rozprawienia się" z myśliwymi. Takie działania w praktyce doprowadziłoby do znacznego wzrostu bezrobocia, utraty przez dziesiątki tysięcy Polaków bezpieczeństwa finansowego oraz miliardów złotych strat dla budżetu państwa z tytułu utraty podatków.

Ponadto przy tej okazji wyszło jeszcze coś co zaprzecza twierdzeniu Petru, że maile są fałszywe, a o czym piszemy dalej.

Pan chce zniszczyć Polskę

Program Lisa zaczął się raczej spokojnie. W pewnym jednak momencie Przemysław Wipler dokonał oceny pomysłów gospodarczych dla Polski i Polaków zaproponowanych przez Petru i jego partię. W tym celu odwołał się do jednego ze 170 maili, jakie ujawnił w ubiegłym tygodniu Zbigniew Stonoga, w którym jak się okazało jest opisany dokładny plan likwidacji ważnego działu polskiego rolnictwa i ważnego elementu polskiej gospodarki – hodowli zwierząt.

- Jeżeli ktoś chce być oszukany po raz trzeci i ma poglądy wolnorynkowe, to niech zagłosuje na Platformę, a jak chce sobie przypomnieć jak było za pierwszym razem niech zagłosuje na Ryszarda Petru – zaczął niewinnie Wipler.

- Ryszard Petru mówi 3x16 jak Donald Tusk mówił 3x15 i myśli, że ta ściema zostanie po raz kolejny kupiona. A jak przychodzi co do czego, to jak wynika z maili, które ujawnił pan Stonoga, to chce zniszczyć polskie rolnictwo, chce zniszczyć w całości ....

– mówił dalej Wipler, któremu w wypowiedź wpadł wyraźnie zaskoczony Ryszard Petru mówiąc:

- Skąd pan wie, że są prawdziwe te maile? – powiedział Ryszard Petru do Wiplera.

- To proszę powiedzieć, że jest nieprawdziwy mail ...

- A skąd mam wiedzieć – wtrącił Petru.

- ... w którym pan Rabiej pański doradca ekonomiczny mówi, że trzeba wprowadzić zakaz hodowli zwierząt na futro i całkowicie zniszczyć, wygasić – chciał mówić dalej Wipler, ale w wypowiedź włączył się Petru oraz Lis i rozpętał się ogromny hałas zagłuszający posła.

- Nie zgadzam się z tym – wołał Petru wyraźnie zaskoczony i wyprowadzony z równowagi.

Wipler wołał retorycznie do Petru?

- Z kim pan współpracuje!?

Petru próbował się obronić.

A na koniec Wipler dodał:

- Pan chce zniszczyć Polskę.

{youtube}/6jg6Yj_Wu4Y{/youtube}

PRZECZYTAJ WYWIAD O ODKRYTYCH SENSACYJNYCH FAKTACH PRZEZ PRZEMYSŁAWA WIPLERA

Dziesiątki miliardów zysków obcym

O co chodzi w całej dyskusji. Otóż hodowla zwierząt w Polsce to bardzo dochodowy biznes. Polscy rolnicy systematycznie wypierają z rynków zagranicznych w UE oraz na świecie rolników z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Wypierają, bo polscy rolnicy produkują wysokiej jakości, tanie mięso. To jak wielkim zagrożeniem dla producentów w innych krajach UE są polscy rolnicy pokazują dane. Jak podaje Krajowa rada Drobiarstwa, według danych Komisji Europejskiej z marca 2015 r, w roku 2014 kraje UE wyprodukowały 14.077 tys. ton mięsa drobiowego, tj. o 2,6 proc. więcej niż w roku poprzednim. Polska z wynikiem 2.560 tys. ton mięsa drobiowego stała się liderem w UE, odnotowując 7,9 proc. wzrost produkcji w porównaniu do roku ubiegłego. Drugie miejsce zajęła Francja – produkując 1.835 tys. ton, a trzecie z wynikiem 1.760 tys. ton – Niemcy.

Ogólny eksport produkcji rolnej (włącznie z produkcją mięsa) w 2014 roku wyniósł 22 mld euro, a tylko w I połowie 2015 roku rolnicy sprzedali żywność za granicę na sumę 11,2 mld euro z czego 80 proc. trafiło na rynki UE. Ministerstwo rolnictwa szacuje, że w tym roku rolnicy wyeksportują żywność na kwotę ponad 25 mld euro czyli ponad 100 mld zł. Nasza dynamika wzrostu i rozwoju polskiego rolnictwa cieszy naszych rolników, ale bardzo niepokoi zagranicznych producentów i wielkie zachodnie koncerny, bowiem sprzedajmy żywność najwyższej jakości za konkurencyjną cenę.

Przykładowo hodowla zwierząt futerkowych daje pracę dla 50 tys. osób pracujących na fermach oraz firmach na rzecz tych hodowli. Ponadto branża dostarcza 2,2 mld zł (500 mln euro) dochodów a cała jej produkcja (100 proc.) jest eksportowane do USA, Kanady, Rosji i Chin, a skóry zwierzęce polskich hodowców zabiegają największe na świecie domy aukcyjne oraz projektanci mody.

Z kolei w przypadku hodowli drobiu według danych GUS na dzień 31 lipca 2015 r. zakłady przemysłu drobiarskiego w Polsce wytworzyły w 2014 roku 2.199 tys. ton mięsa drobiowego, tj. o 156,7 tys. ton więcej niż w 2013 roku (2.042,3 tys. ton). To jak branża się rozwija pokazują kolejne dane GUS. Tylko w okresie I półrocza tego roku zakłady zatrudniające powyżej 49 pracowników wyprodukowały około 1.049 tys. ton mięsa drobiowego tj. o 106 tys. ton więcej niż przed rokiem w analogicznym okresie (+9,8%). Produkcja mięsa drobiowego w okresie ostatnich piętnastu lat wzrosła z 619,4 tys. ton do 2.199,0 tys. ton (+255,0%). Zyski są liczone w dziesiątkach miliardów złotych i co najważniejsze przy produkcji drobiu jest zatrudnionych ok. 100 tys. osób. Bardzo łatwo więc oszacować ile osób (pracowników i ich rodzin) żyje z pracy przy produkcji mięsa drobiowego i o co najważniejsze zatrudnienie w tej branży systematycznie się zwiększa.

Prawda kontra prawda

Walka więc toczy się by zniszczyć w Polsce hodowle zwierząt, które zagrażają zagranicznym producentom. Nie dziwi więc to, że od dawna przeprowadzane są ataki na polskie produkcje, które w zamierzeniu mają doprowadzić do likwidacji tych hodowli. Szokujące jest to, że chcą tego polscy politycy, a całą operację chcą przeprowadzić w perfidny wręcz sposób. Możemy napisać, że nic nie zostanie powiedziane wprost, a ludzie, rolnicy, firmy zostaną zwyczajnie okłamani!

Za niekorzystnymi rozwiązaniami prawnymi lobbują organizacje ekologiczne (teoretycznie prozwierzęce). Nie zawsze jednak robią to zgodnie z prawem czy etyką na, którą tak ochoczo się powołują. Jedną z takich organizacji jest Stowarzyszenie Otwarte Kratki z Poznania. Jak wynika z posiadanych i ujawnionych przez nas nagrań, organizacja ta 2 lata temu weszła w kooperację z firmami utylizującymi odpady pozwierzęce. [PRZECZYTAJ O TYM] Z nagrań jasno wynika, że Stowarzyszenie to razem z organizacjami skupiającymi zakłady utylizacyjne obmyślali plan uderzenia w hodowców zwierząt futerkowych. Dlaczego? Otóż gdyby nie hodowcy będący najczęściej rolnikami, nie kupowali od zakładów drobiowych produktów ubocznych, te musiałyby je zutylizować a więc zapłacić zakładom utylizacyjnym za taką usługę. Tymczasem sprzedają je hodowcom i zarabiają na tym rocznie około 240 mln zł. W efekcie Polacy mogą kupować tańsze mięso drobiowe, a firmy drobiarskie mogą konkurować na rynkach zagranicznych niską ceną i wysoką jakością.

Jak udało się nam ustalić w treści maila - o którym powiedział w programie Lisa poseł Przemysław Wipler - są informacje opisujące plan, jak należy przeprowadzić operację likwidacji hodowli przemysłowej zwierząt. Mail zawiera szczegółową instrukcję wraz marketingowo-pijarową przykrywką dla całej operacji. Kto na tym zyska? Bynajmniej nie są to zwykli Polacy, ale właśnie kilkudziesięciu działaczy organizacji prozwierzęcych !!! działających w Polsce silnie lobbujących za zamknięciem hodowli zwierząt gospodarskich oraz zagraniczni rolnicy i zagraniczne koncerny rolne.

W programie Tomasza Lisa stało się jeszcze coś, co podważa wiarygodność Ryszarda Petru i zaprzecza jego twierdzeniu o braku autentyczności ujawnionej korespondencji przez Zbigniewa Stonogę i jednocześnie maila, który pokazał Przemysław Wipler. Petru zaprzeczył na antenie, że mail pokazany przez posła Wiplera jest prawdziwy.

Nasza redakcja tymczasem dysponuje pismem od adwokata Petru i Nowoczesnej, w którym ten stwierdza, że "przedstawione w niej informacje [korespondencja ujawniona przez Zbigniewa Stonogę – red] zostały uzyskane i ujawnione w sposób nieuprawniony w wyniku przestępstwa i naruszenia tajemnicy korespondencji". W innym fragmencie tego samego pisma do naszej redakcji adwokat napisał, że "fragmenty korespondencji zawierają również treści objęte tajemnicą adwokacką", co wskazuje, że treści maili są prawdziwe.

Pytanie brzmi: Czy adwokat Ryszarda Petru nas okłamał czy Petru w telewizji powiedział nieprawdę?

Jacek Strzelecki.

Fot. Youtube.

PRZECZYTAJ WYWIAD O ODKRYTYCH SENSACYJNYCH FAKTACH PRZEZ PRZEMYSŁAWA WIPLERA


Więcej przeczytasz na wSensie.pl