PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Worki z martwymi kurczakami wrzucone do Gwdy

Worki z martwymi kurczakami wrzucone do Gwdy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-08-02 09:21:09
Worki z martwymi kurczakami

Sześć worków jutowych z martwymi kurczakami wrzucono do Zalewu Grudniańskiego na rzece Gwda. O znalezisku poinformowało w piątek Nadleśnictwo Lipka. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Okonku (woj. wielkopolskie).

Worki w rzece

Nadleśnictwo Lipka poinformowało, że w akcję wyławiania i zabezpieczenia worków zaangażowani byli, poza strażą leśną, także strażacy z łodzią oraz policjanci.
Worków może być więcejworki z kurczakami 2

"Szczątki kurczaków po wydobyciu na brzeg zostały poddane oględzinom przez pracownika Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Złotowie. Dziś dalej trwają czynności wyjaśniające, połączone z przeszukiwaniem zalewu i rzeki – istnieje możliwość, że pływających worków z padliną jest więcej" – podano.

Nadleśnictwo poinformowało również, że "zabezpieczone worki ze szczątkami kurczaków znajdują się w okolicy parkingu wędkarskiego, położonego niedaleko starej bindugi w leśnictwie Biskupice, i zostaną zabrane do utylizacji niezwłocznie po dokonanych czynnościach".

Wskazano także, że obecny przy oględzinach lekarz weterynarii stwierdził, że szczątki nie stanowią zagrożenia epidemiologicznego. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Okonku.

Nadleśnictwo zaapelowało także do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje pomocne do odnalezienia sprawy – do poinformowana Nadleśnictwa lub policji w Okonku.

Czytaj także: Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do kolizji

fot. Facebook Nadleśnictwo Lipka