PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Władysław Kosiniak-Kamysz ponownie wybrany na prezesa PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz ponownie wybrany na prezesa PSL

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-04 16:39:00
Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz został ponownie prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

W sobotę kongres PSL ponownie wybrał na prezesa partii Władysława Kosiniaka-Kamysza. Kosiniak-Kamysz po wyborze powiedział, że dziękuję za każdy oddany głos i zaufanie, a ta decyzja jest dla niego wyrazem wielkiego zaufania koleżanek i kolegów. W wyborach na prezesa partii na Kosiniaka-Kamysza głos oddało 742 delegatów, a na jego kontrkandydata, którym był poseł Stefan Krajewski 87. Łącznie głosowało 833 delegatów, z czego 4 głosy były nieważne.

Kongres PSL wybrał prezesa

W sobotę kongres PSL ponownie wybrał na prezesa partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

„Dziękuję za każdy oddany głos i zaufanie; to jest dla mnie wyraz wielkiego zaufania moich koleżanek i kolegów, mojego ukochanego Polskiego Stronnictwa Ludowego” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz po wyborze.Władysław Kosiniak-Kamysz prezes

W wyborach na prezesa partii na Kosiniaka-Kamysza głos oddało 742 delegatów, a na jego kontrkandydata, którym był poseł Stefan Krajewski 87. Łącznie głosowało 833 delegatów, z czego 4 głosy były nieważne.

Przed głosowaniem Kosiniak-Kamysz przekonywał, ze jest silniejszy i  ma więcej doświadczenia i więcej mocy, żeby prowadzić Stronnictwo. Po wygranej podziękował obecnym na kongresie.

"Moi drodzy, dziękuje mojemu kontrkandydatowi, bo podszedł do tych wyborów poważnie, przedstawił dobre wnioski, dobre pomysły. Stefan jesteś przyszłością Polskiego Stronnictwa Ludowego” – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Dziękuję za tak silny mandat

"Dziękuję za tak silny mandat. Być szefem organizacji przez sześć lat to jest już wielkie wyróżnienie. To dla mnie jest ogromny zaszczyt, ale to dla mnie jest też ogromny mandat, za który dziękuję” –powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Planowany na jesień 2020 r. kongres PSL został przełożony ze względu na epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich. Zgodnie ze statutem PSL, prezesa partii wybiera się na kongresie bezwzględną większością głosów spośród co najmniej dwóch kandydatów. 

Sprawdź: Kosiniak-Kamysz: Sytuacja w rolnictwie jest TRAGICZNA!

fot.fb