PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wina owocowe są popularne, jak nigdy dotąd. Konsumenci chcą je pić

Wina owocowe są popularne, jak nigdy dotąd. Konsumenci chcą je pić

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-17 19:00:00
wina owocowe

Lekkie, polskie wina owocowe, to odpowiedź na najpopularniejsze trendy konsumenckie, te w jakości premium nie ustępują gronowym.

Według danych rynkowych wino jest najszybciej rozwijającym się segmentem wśród alkoholi w Polsce. Szacuje się, że jego wartość to już ponad 6 mld zł. Najsilniejsze trendy w tej kategorii to wina musujące, a także te, o niskiej zawartości alkoholu. Choć branża winiarska w naszym kraju odrodziła się zaledwie kilkanaście lat temu, to wina z Polski są już nagradzane na zagranicznych konkursach.

Polski rynek wina rozwija się dynamicznie

Rynek polskich win rozwija się niezwykle dynamicznie, a ich jakość jest już bardzo wysoka, biorąc pod uwagę, jak nowy jest to temat.  Firma Ambra w 2019 roku zaczęła rozwijać kategorię jakościowych win z owoców pochodzących wyłącznie z polskich sadów. Wina owoce powstają ze świeżych, wysokiej jakości owoców, z kontrolowanych upraw, bez polepszaczy i konserwantów więc nie ustępują jakością i smakiem winom z winogron. Na Roztoczu powstają zarówno wina spokojne jak i musujące.

wina owocowe Polska

Wina owocowe podbijają podniebienia konsumentów 

Polskie wina owocowe są odpowiedzią na najpopularniejsze food trendy. To produkty, wytwarzane regionalnie, ekologicznie, a do tego każda butelka powstaje dzięki osobistemu staraniu winiarza, który dogląda wino na każdym etapie produkcji.

"Od dwóch lat na polskim rynku widać wyraźny wzrost oferty alkoholi niskoprocentowych. My również rozwijamy tę kategorię stąd w naszej ofercie np. lekkie i owocowe wina od Winiarni Zamojskiej. To linia win o zawartości alkoholu 6 -7 procent, o przyjemnie „słodko-kwaśnych” aromatach i smakach polskich owoców jak agrest, porzeczka i gruszka" – mówi Zuzanna Amarante, Senior Brand Manager Wines, Ambra Brands.

W ostatnich latach sprzedaż w segmencie win musujących wzrasta szybciej niż sprzedaż win ogółem. W tej kategorii najpopularniejsze jest prosecco, które dodatkowo charakteryzuje się najbardziej atrakcyjną ceną. Ubiegłoroczne zbiory w rejonie Venetto nie należały jednak do obfitych, więc pojawia się szansa na spopularyzowanie podobnych win z innych krajów.

Przeczytaj też: Wino: 6 trendów które zdefiniują trunek w 2022 roku

fot.pixabay.com


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Borelioza jest całkowicie uleczalna; kluczowa jest wczesna diagnoza


BULT SMOGOWICZE