PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wilki podchodzą coraz bliżej zabudowań w gminie Deszczno

Wilki podchodzą coraz bliżej zabudowań w gminie Deszczno

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-01-03 16:15:00
Wilki

Wilki pojawiają się coraz częściej w pobliżu zabudowań w gminie Deszczno. Władze wydały ostrzeżenie przed drapieżnikami dla okolicznych mieszkańców.

W związku z otrzymanymi sygnałami od mieszkańców o pojawieniu się wilków na terenie naszej gminy w miejscowości: Łagodzin, Dzierżów oraz Prądocin, prosimy mieszkańców oraz osoby przebywające na terenie gminy, o zachowanie szczególnej ostrożności na terenach leśnych, zabezpieczania zwierząt domowych i hodowlanych – przekazała gmina w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Gmina zareagowała na pojawiające się wilki w okolicy

Gmina apeluje także do mieszkańcówWilki 025, aby mieli na względzie swoje zwierzęta i unikali spacerów po lesie i okolicach terenów leśnych.

Skoro wilki pojawiły się na terenie gminy Deszczno, mieszkańcy zostali poproszeni, by w trosce o swoje bezpieczeństwo zamykali posesje i zabezpieczali odpady komunalne tak, aby nie stały się one pożywieniem dla dzikiej zwierzyny.

Należy pamiętać, aby nigdy nie dokarmiać wilków. Mieszkając blisko terenów leśnych, odpadki spożywcze przetrzymuj w szczelnych pojemnikach z pokrywami. Jeśli dowiesz się, że ktoś przetrzymuje nielegalnie wilka w niewoli, dla dobra swojego i sąsiadów, natychmiast powiadom Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska oraz urząd gminy.

Warto przypomnieć podstawowe zasady w przypadku spotkania wilka w lesie.

Czytaj też: Niecodzienne zjawisko: Wilk biegał po osiedlu mieszkalnym w Małopolsce

onet.pl/fot.Pixabay