PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wilki atakują, a rząd wprowadza zakaz polowań. Będzie groźnie

Wilki atakują, a rząd wprowadza zakaz polowań. Będzie groźnie

Autor: Emilia Gromczak 2021-12-10 11:19:53
Wilki

Hodowcy owiec w Hiszpanii skarżą się na wilki. Rząd jednak nie reaguje na żadne uwagi  i wprowadza zakaz polowań. 

W Hiszpanii rząd wprowadził zakaz polowań na wilki. Mieszkańcy miejscowości, gdzie pojawiają się te drapieżniki, nie wykazują entuzjazmu. Zdanie hodowców owiec jest podzielone w tej kwestii. Jedna grupa jest wstrząśnięta taką decyzją ze względu na częste ataki wilków. Druga grupa jednak nie widzi problemu i informuje, że zapobiega atakom wilków na owce dzięki specjalnej rasie psów. 

Zakaz polowań na wilki w Hiszpanii 

W Hiszpanii wilki atakują szczególnie gospodarstwa, rząd jednak nie reaguje na takie sytuacje. 4 lutego br. Hiszpania podjęła kluczowy krok mający na celu zakaz polowań na te zwierzęta na terytorium całego kraju. W głosowaniu Państwowej Komisji ds. Dziedzictwa Przyrodniczego i Różnorodności Biologicznej (Comisión Estatal para el Patrimonio Natural y la Biodiversidad), w którym uczestniczyły wspólnoty autonomiczne i Ministerstwo Przemian Ekologicznych uzgodniono wpisanie wilka na Listę Dzikich Gatunków. Teraz te założenia przeobraziły się w działania, Hiszpania zakazała polowania na wilki. wilki Hiszpania

Hodowcy podzieleni 

W północno-zachodniej Hiszpanii żyje od dwóch do trzech tysięcy wilków. Największa populacja tych zwierząt występuje m.in. w Galicji, Asturii i Kantabrii. Mieszkańcy miejscowości, gdzie pojawiają się te drapieżniki, zwracają uwagę na niebezpieczeństwo ze strony tych zwierząt, dlatego decyzja rządu budzi kontrowersje. Jednak zdanie hiszpańskich hodowców jest w tej kwestii podzielone. Grupa hodowców skarży się na taki obrót wydarzeń i zwraca uwagę, że te drapieżniki atakują ich stada. Inna grupa z kolei nie widzi problemów w zakazie polowań na wilki, bowiem wykorzystują oni do ochrony owiec specjalnej rasy psy. 

Czytaj również: Wilki grasują w okolicach Limanowej i wywołują strach u mieszkańców

wideo.wp.pl/fot.pixabay.com