PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wilk przy drodze ekspresowej S8 w Warszawie. Zwierzę uciekło Straży Miejskiej

Wilk przy drodze ekspresowej S8 w Warszawie. Zwierzę uciekło Straży Miejskiej

Autor: Michał Rybka 2022-01-17 15:15:00
Wilk

Warszawscy kierowcy byli świadkiem niecodziennego zdarzenia. Wilk, który uciekł Eko Patrolowi, biegał wzdłuż trasy S8 na wysokości Żoliborza.

Eko Patrol stołecznej Straży Miejskiej szukał dzikiego zwierzęcia, które w piątek biegało wzdłuż trasy S8 na wysokości Żoliborza. O sytuacji poinformował jeden z warszawskich kierowców, który w tamtym momencie przejeżdżał przez to miejsce. Udało mu się nawet nagrać to zdarzenie. Stołecznym funkcjonariuszom nie udało się odnaleźć wilka. “To może świadczyć o tym, że drapieżnikowi udało się wrócić do naturalnego środowiska” – zaznacza Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej.

Eko Patrol nie wie co stało się z drapieżnikiem

Biegnącego wzdłuż trasy S8 wilka sfilmował jeden z kierowców. Pod nagraniem, które udostępnił na platformie internetowej widać informację, że film został zarejestrowany w miniony piątek na wysokości warszawskiej dzielnicy Żoliborz.wilk3 17.01

Wilk dostrzeżony na filmie biegnie wąskim pasem zieleni pomiędzy barierkami a ekranami dźwiękochłonnymi. Po chwili drapieżnik wbiega pod barierkami na jezdnię, po czym nie można stwierdzić czy na ruchliwej jezdni udaje mu się ostatecznie przeżyć. Na miejsce przybyła powiadomiona przez kierowców Straż Miejska.

“Na miejsce został wysłany Eko Patrol. Ale zwierzęcia nie udało się zlokalizować. Jest więc szansa, że wilk wrócił w dzikie ostępy, gdzie jest jego miejsce” – poinformował Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Następnie został spytany o to, czy Eko Patrol dostaje zgłoszenia podobnych spraw. ” W przypadku wilków takie zgłoszenia są bardzo rzadkie i praktycznie nie występują. Wilk nie jest zwierzęciem, które często podchodzi do miasta” – powiedział.

Wilk i inne dzikie zwierzęta pojawiały się częściej na początku pandemii

Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej dodaje, że stołeczni funkcjonariusze więcej takich typu zgłoszeń otrzymywali na początku pandemii, gdy większość osób przebywała w domach.

“Wtedy rzeczywiście było więcej takich sytuacji. Chociażby z łosiem, który zawędrował do Parku Skaryszewskiego. Wtedy my w większości siedzieliśmy w domach, ale nasze śmieci zachęcały dzikie zwierzęta do wizyt w mieście, tym bardziej że ruch samochodowy wtedy był niewielki i zwierzęta nie bały się wchodzić głębiej w miasto – mówił.

Od 1998 r. wilk w Polsce jest bez zmian gatunkiem chronionym. Z kolei Główny Inspektorat Ochrony Środowiska liczebność wilków w Polsce ocenia na około 2 tys. osobników. Zaleca się czujność, ponieważ w naszym kraju co chwilę odnotowuje się nowe przypadki pojawienia się wilków w miastach

Czytaj także: Wilki pojawiły się w okolicach Słupska. Mieszkańcy miasta zaniepokojeni

źródła:interia.pl/fot.pixabay,youtubeMarcinKrolak

 

 

 


Autor: Sebastian Wroniewski

Wilki grasują pod Berlinem; wataha jest większa niż sądzono 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 17 i 18 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Wtorek pogodny, ale z przelotnym deszczem i burzami


BULT SMOGOWICZE