PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wielkanocna zbiórka żywności 1 i 2 kwietnia. Sprawdź listę sklepów

Wielkanocna zbiórka żywności 1 i 2 kwietnia. Sprawdź listę sklepów

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-01 07:00:00
Wielkanocna zbiórka żywności

Wielkanocna zbiórka żywności rusza już w najbliższy piątek 1 kwietnia. Będzie można oddać produkty żywnościowe w sklepach stacjonarnych.

Zbiórka organizowana jest przez Bank Żywności. Jedzenie będzie można przekazać w blisko 1400 punktach w 363 miastach. Produkty zostaną przekazane wielodzietnym rodzinom, osobom samotnie wychowującym dzieci, chorym, a także szukającym schronienia w Polsce obywatelom Ukrainy.

Rusza kolejna akcja charytatywna

W czwartkowym komunikacie Federacja Polskich Banków Żywności wskazała, że w Polsce prawie 2 miliony osób żyją w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że na wszystkie swoje wydatki mają do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie.

Trwająca od 2020 r. pandemia pogorszyła sytuację wielu Polaków, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały, a wydatki rosną z powodu inflacji.

Dodatkowej pomocy wymagają także uchodźcy z Ukrainy. Banki Żywności akcentują, że od pierwszego dnia zaangażowały się w pomoc, koordynując odbiór prawie 450 ton darowizn od firm i sieci handlowych. Zebrały też 200 ton produktów w zbiórkach organizowanych w największych sieciach spożywczych.

"To jedna z najważniejszych zbiórek żywności od lat. W obliczu trudnej sytuacji, która dotyka wielu ludzi, istnieje jedno słowo, które może nam pomóc: +razem+. Stojąc ramię w ramię, wyciągając do siebie pomocną dłoń i wspierając osoby potrzebujące, możemy rozwiązać wiele problemów – powiedziała prezes Federacji Polskich Banków Żywności Beata Ciepła, cytowana w materiałach prasowych w temacie jakim jest Wielkanocna zbiórka żywności.

Wielkanocna zbiórka żywności w całej Polsce

"Musimy pomagać mądrze i zrozumieć, że nasze wsparcie będzie potrzebne jeszcze długo" – zaznaczyła.

Wielkanocna Zbiórka Żywności działa także jako sklep online zbiorkazywnosci.pl, gdzie można kupić wirtualny koszyk dla uchodźców z Ukrainy. Jest to rodzaj skarbonki. Za zebrane pieniądze Banki Żywności kupują produkty do paczek świątecznych.

Zbiórki stacjonarne odbędą się w kilkuset sklepach w całej Polsce 1 i 2 kwietnia. Dokładna lista punktów handlowych będzie opublikowana na stronie zbiórki żywności.

Czytaj również: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 31 marca i 1 kwietnia

PAP /fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


Autor: Emilia Gromczak

Pokazy polowe maszyn rolniczych w Nagradowicach ruszają 12 lipca


BULT SMOGOWICZE